MÜFTÜ ÖZTÜRK PROTOKOL CAMİ İSMİNİ İLK KEZ NE ZAMAN ZİKRETTİ?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MÜFTÜ ÖZTÜRK PROTOKOL CAMİ İSMİNİ İLK KEZ NE ZAMAN ZİKRETTİ?
08.08.2013 13:38:29

 

MÜFTÜ ÖZTÜRK PROTOKOL CAMİ İSMİNİ İLK KEZ NE ZAMAN ZİKRETTİ?

Çılgın projeleriyle gündemden düşmeyen Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk’ün ‘Protokol Cami’ ismini ilk kez AK Partinin önceki dönem İl Başkanı Osman Çetinkaya’nın ziyareti sırasında gündeme getirdiği ortaya çıktı.

2011’in Kasım ayında Samsun Müftüsü olarak göreve başlayan Yrd. Doç.Dr. Hayrettin Öztürk, Çetinkaya’nın 2012 Şubat ayında göreve başlaması nedeniyle gerçekleştirdiği hayırlı olsun ziyaretinde Protokol Camisinden “En büyük projemiz, Protokol Camii” diye bahsediyor.

AK Parti Samsun İl Başkanı Osman Çetinkaya Şubat 2012’de Başkanlık Divanı Üyeleri ile birlikte Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk'ü ziyaret etmişti.

Ziyarette Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk'ün bir çok projesi olduğunu basından takip ettiğini belirten AK Parti İl Başkanı Osman Çetinkaya, "Sizi basından takip ettiğim kadarıyla, çılgın projeleriniz var. Bu projeleri hayata geçirdiğiniz takdirde Samsun için güzel bir gelişme olacağı kanaatindeyim. AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak destekleyebileceğimiz pozisyonlarda yanınızda olacağız" diyerek Öztürk'e hayırlı olsun temennilerinde bulunmuştu.

EN BÜYÜK PROJEMİZ PROTOKOL CAMİİ

Müftü Öztürk ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, "En büyük projemizin protokol camiisi olduğunu düşünüyoruz. Allah izin verirse yakın zamanda hayata geçirmeye çalışacağız. Projelerimiz bazen eleştiriliyor, yapılmaz deniliyor, mantıksız deniliyor. Ama biz hepsini ölçtük, tarttık. Sonuca ulaşabileceğimiz şekilde planlandı hepsi. En yakın zamanda esnaf ziyaretlerine de başlayacağız. İlk adımı esnaf ziyaretleriyle atacağız. İlerleyen süreçte toplumu bilinçlendirmeye yönelik kısa film projelerimiz var. Hepsi yavaş yavaş hayata geçecek" demişti.

Bu arada Öztürk’ün çılgın proje olarak ortaya attığı pazar yerleri için seyyar cami projesinin ne zaman hayata geçeceği merak konusu oldu.. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER