Muhalifler 380 İmzaya Ulaştı, CHP'den imza açıklaması!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Muhalifler 380 İmzaya Ulaştı, CHP'den imza açıklaması!
17.07.2018 08:27:57

 

Muhalifler 380 İmzaya Ulaştı, CHP'den imza açıklaması!

CHP'de genel başkan değişimi isteyen muhalifler, olağanüstü kurultay toplanması amacıyla imza toplamaya başlamasının ardından CHP'den bir açıklama geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, 'Bizim edindiğimiz izlenim bu imzanın toplanmayacağı yönünde' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Tezcan, olağanüstü kurultay için imzaların toplanmaya başlaması hakkında, 'Bizim edindiğimiz izlenim bu imzanın toplanmayacağı yönünde' dedi.

'CUMHURİYET'İ SAVUNAMADIK'

Parti yönetimini hedef alan Gaye Usluer ise, "Göz göre göre gelen tek adam rejimine karşı cumhuriyeti layıkıyla savunamadık. Süreç iyi yönetilemediği için derin hayal kırıklığı yaşadık ve yaşattık" sözleriyle parti yönetimini hedef aldı. O sözlere genel merkezin yanıtı gecikmedi. Bülent Tezcan, "Tek adam rejiminin nasıl geldiği belli, nasıl mücadele ettiğimiz de belli. O sözü söyleyen arkadaşlarla birlikte mücadele ettik" ifadelerini kullandı. Usluer, "Seçimli Olağanüstü Kurultay'ın yapılması gereklidir ve zorunludur" derken; Tezcan "Bu meseleyi parti içi yarışın bir aracı haline getirmek çok insaflı olmaz diye düşünüyoruz" sözlerini kullandı.

MUHALİFLER 30 TEMMUZ'A KADAR 634 İMZAYA ULAŞMAK ZORUNDA

Muhaliflerin önünde 15 günlük bir süreç var. 36'ncı Olağan Kurultay baz alındığında, CHP'nin bin 266 delegesi bulunuyor. Seçimli olağanüstü kurultay için ise, 634 delegenin imzası gerekiyor. Tüzüğe göre, imzalar 30 Temmuz'a kadar tamamlanmak zorunda.

​CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert