Muhtarlardan Fındık Tepkisi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Muhtarlardan Fındık Tepkisi
03.08.2017 11:33:35

 

Muhtarlardan Fındık Tepkisi

Salıpazarı Muhtarlar Derneğinde toplanan Mahalle Muhtarları fındıkta yaşanan yanma ve haşlanma olayının araştırılmasını ve mağduriyetlerin giderilmesini istedi.

Dernek binasında bir araya gelen mahalle muhtarları son günlerde aşırı sıcaklardan yanan fındıkla ilgili açıklama yaptı.

Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel yaptığı açıklamada;

Salıpazarı ilçemizde 44 mahalle muhtarlığı mevcuttur, her bir mahalle muhtarlarımız ile yapmış olduğumuz istişare neticesinde ilçemizin geçim kaynağı olan ve çoğu çiftçimizin de uğraşmakta olduğu fındık hasadı mevsimine sayılı günler kala ilçemizde uzun zamandır hava şartlarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi dolayısı ile fındıkta yanma ve haşlanma meydana gelmiştir.

İLÇENİN TEK GEÇİM KAYNAĞI

Bu olay yapmış olduğumuz toplantı neticesinde 44 mahalle muhtarlarımızın da belirtmesi ile ilçe genelinde tüm mahallelerde yaşanmaktadır. Çiftçilerimizin tek geçim kaynağı olan fındık hasadında bu durumdan dolayı zararın çok olduğu ve çok sayıda mağduriyet yaşanmasından dolayı gerekli olan incelemelerin yerinde tespit yapılarak ilçemizde meydana gelen bu fındık yanık ve haşlanması doğa olayından ötürü mağdur olacak olan çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda yetkililerin bir an önce  gerekli çalışmaların yapması gerekmektedir.

Salıpazarı Muhtarlar Derneği Salıpazarı fındık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert