Mustafa İslamoğlu Akasyamhaber’den 5 bin Tl para istiyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mustafa İslamoğlu Akasyamhaber’den 5 bin Tl para istiyor!
09.11.2017 14:44:17

 

Mustafa İslamoğlu Akasyamhaber’den 5 bin Tl para istiyor!

​İlahiyatçı yazar Mustafa İslamoğlu, Akasyamhaber’de kendisi hakkında hakaret muhtevalı yazı yayınlandığı gerekçesiyle 5 Bin TL uzlaşma parası istiyor.

Akasyamhaber yazarı Vehbi Kara’nın “Kamalist Vahhabi Anonim Şirketi – KAVAŞ” başlıklı yazısının Akasyamhaber’de yayınlanması nedeniyle Mustafa İslamoğlu’nun avukatı İlyas Meral, uzlaştırma komisyonunun uzlaşma teklifini özür metniyle birlikte 5 Bin TL karşılığında kabul edeceklerini bildirdi.

Yazar Vehbi Kara’nın yazısından dolayı devam eden soruşturmanın mahkeme aşamasına geçmeden önce oluşturulan uzlaşma birimi tarafından teklif edilen uzlaşma aşamasında 5 Bin TL isteyerek uzlaşmayı imkânsız hale getiren Yazar Mustafa İslamoğlu ve avukatının para talebi tarafımızdan ahlaki bulunmadığı için reddedildi.

Akasyamhaber para karşılığı uzlaşmayı kabul etmeyerek mahkeme aşamasında hakimin takdir gördüğü karara saygılı olarak, kesilen hükme göre hareket edeceğine dair sözlü beyanda bulundu.

MUSTAFA İSLAMOĞLU KİMDİR?

İslam hukuku, İslam tarihi ve tefsir gibi alanlarda kitaplar yazıp televizyon ve internet üzerinden dersler vermektedir.

Babası, Ahmet İslamoğlu'ndan Arapça ve Temel İslami bilgiler eğitimi aldı. Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü'nde öğrenim gördü.

Daha sonra İlahiyat Fakültesine kayıt oldu. Ardından Kahire El-Ezher Üniversitesi İslam Hukuku Fakültesi'ne geçti. Fakat buradaki eğitimini tamamlamadı.

Yazmaya edebiyat ile başladı. İlk makaleleri Milli Gazete'de yayınlandı. Mustafa İslamoğlu, bir gazetede yazdığı makale nedeniyle bir yıl, Ankara'da kapalı bir forumda sunduğu "Kürt Sorununa İslamî Çözüm" başlıklı tebliğinden dolayı 1.5 yıl olmak üzere toplam 2.5 yıl hapse mahkum edildi.

İlk derslerini Kahire'de bulunduğu dönemlerde vermeye başladı. İslamoğlu çeşitli programlarda yaptığı açıklamalardan dolayı Müslümanlar tarafından büyük tepki görmüştür.

FETHULLAH GÜLEN ALLAH TARAFINDAN GÖREVLENDİRİLMİŞ

Mustafa İslamoğlu tarafından kaleme alınan "Şahsiyet Yazıları" isimli kitabın 128, 129 ve 130. sayfalarında Fethullah Gülen'ın Allah'ın eğitimle görevlendirilen kutsal bir şahsiyet olduğu ima ediliyor. Düşün yayınlarınca 2012 yılında basıldığı görülen Şahsiyet Yazıları adlı kitabın Fethullah Gülen başlıklı bölümünde FETÖ lideri Gülen'e övgüler yağdırılıyor. Çeteciliği, bid'atçılığı ve dini tahrif çabaları ile yaklaşık 40 yıldır müslümanların yakinen tanıdığı Fethullah Gülen hakkında Mustafa İslamoğlu'nun bugün ortaya koyduğu eleştirilerin yakın geçmişte söyledikleri ve yazdıkları gözönüne alınınca pek bir kıymetinin olmadığı kamuoyunca artık yüksek sesle dillendiriliyor.

Kitapta yer alan cümle aynen şöyle: "Kim ne derse desin, Fethullah Gülen Hocaefendi, adeta eğitimle görevlendirilmiştir. Bunun en bariz örneği, birer barış köprüsü olan ve yeryüzünün dört bir yanına dağılmış bulunan 300'ü aşkın Türk okuludur."Öte yandan Mustafa İslamoğlu'nun 17/25 Aralık darbe girişiminden bir süre önce Fethullah Gülen'in sözde faziletini anlatma gayreti ile ve müslümanları tahkir edercesine sarfettiği "Siz onun ayakkabısını bile yetiştiremezsiniz.."  cümlesi hala hafızalarımızdaki tazeliğini koruyor. Ayrıca İslamoğlunun ABD seyahati ve burada Çetebaşı F.Gülen ile yaptığı görüşmede nelerin konuşulduğu ise sadece islamoğlu ve Gülen çetesince biliniyor.

İslamoğlu, yuotube'de yer alan bir konuşmasında da F.Gülen'i böyle savunmuş:“O bir âlim, yetiştirin de göreyim. Hadi bir Fethullah Hoca yetiştirin göreyim sizi. Hoca’nın ayakkabısını yetiştirin alnınızdan öpeyim sizi. Karalamak kolay, birbirimiz hakkında konuşacaksak iyi konuşalım. Bu bir hastalık!”

Kaynak: Islah Haber

 

Vehbi Kara Mustafa İslamoğlu Akasyamhaber Fethullah Gülen FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İbrahim     0000-00-00 Adamin kac sene yazmış olduğu şeyi şimdi pişirip getiriyorsun ayıptır gunahtır
Sefer Akgül     0000-00-00 Adamın fiyatı o kadarmiş.
GALERİLER
Advert