Mustafa Yurt, Evrakta sahtecilik suçundan ‘imzamı taklit ettiler’ diyerek kurtulmaya çalışıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mustafa Yurt, Evrakta sahtecilik suçundan ‘imzamı taklit ettiler’ diyerek kurtulmaya çalışıyor!
08.08.2018 09:49:09

 

Mustafa Yurt, Evrakta sahtecilik suçundan ‘imzamı taklit ettiler’ diyerek kurtulmaya çalışıyor!

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Akasyamhaber’in ortaya çıkardığı evrakta sahtecilik suçundan kendi imzasının da taklit edildiğini iddia ederek temizlenmeye çalışıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Samsun’un Ayvacık İlçesinde bulunan Suat Uğurlu Barajına 470 metre yakınında baraj gövdesini tehlikeye atarak açacağı taş ocağına olur alabilmek için Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne hazırlattığı rapora sahte imza atarak Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’ne verdiği ortaya çıktı.

Hazırlanan sahte raporun Samsun DSİ İl Müdürlüğü’ne verilen nüshasının üst yazısında imzası olan Mustafa Yurt, durumu kurtarmak ve kendini aklamak için “imzamı taklit ederek sahte rapor hazırladılar” diyerek Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevi sırasında kendisinden alt kademede görev yapan personel E. G hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

BU BİR SUÇ DUYURUSUDUR, SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUZ!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun’un Ayvacık İlçesinde bulunan Suat Uğurlu Barajına 470 metre yakınında taş ocağı açılabilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü tarafından istenen, “Samsun İli Çarşamba İlçesi Ordubaşı Mahallesi Mevkiinde işletilmesi planlanan II-A Grup 3343078 Erişim numaralı Bazalt hammadde sahasındaki kaya kütlelerinin parçalanması için çevrede bulunan Suat Uğurlu Barajı Bent gövdesi ve çevre yapı birimlerine zarar vermeyecek patlamalı kazı tasarım Projesi, Vibrasyon ölçümlerinin yapılması ve ölçüm verileri sonucunda patlatma paterni oluşturulması için Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölüm Başkanlığına hazırlattığı sismik ölçüm ve akredite edilen değerlendirme raporunu rapor hazırlanmadan elde ederek hazırlayanların sahte imzalarını attı.

DEVLETİN ÜNİVERSİTESİNE SAHTECİLİK

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü tarafından istenen sismik ölçüm ve akredite edilen değerlendirme raporunu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü öğretim görevlileri Yrd. Doç. Dr. Ferdi Cihangir, Prof. Dr. Ayhan Kesimal ve Doç. Dr. Bayram Erçıkdı’ya hazırlatmak üzere adı geçen öğretim görevlilerini Samsun İli Çarşamba İlçesi Ordubaşı Mahallesi Mevkiinde araştırma yaptırarak bir rapor hazırlamasını istedi.

Öğretim Görevlilerinin Karadeniz Teknik Üniversitesi Döner Sermaye Projesi olarak hazırladığı raporu henüz tamamlanmadan ve proje sorumluları tarafından imzalanmadan ham haldeyken ele geçiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, raporun sonuç kısmını değiştirerek ve sahte imza atarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’ne verdi.

SONRA NE OLDU?

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt’un 08.06. 2017 tarihli üst yazısı ve sahte imzalar ile verdiği 07.06.2017 tarihli raporun sahte oldu DSİ yetkilileri tarafından fark edilerek raporu hazırlayan proje sorumlularına durum bildirildi.

Proje sorumluları raporun henüz tamamlanmadığını, imzalanmadığı ve üzerinde çalışıldığını belirterek, DSİ’ye verilen rapordaki imzaların kendilerine ait olmadığını ifade ettiler.

Bunun üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sahte imzalı rapor hakkında hukuki işlem yapmak yerine yetkilerini aşarak Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden raporun orijinalini getirmeleri için süre verdiler.

GERÇEK RAPOR GELDİ AMA

Mustafa Yurt imzasıyla 08.06.2017 tarihinde verilen sahte rapordan tam 4 gün sonra gerçek rapor geldi.

Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’nün Samsun Büyükşehir Belediyesine yazdığı olur yazısında Mustafa Yurt’un 08.06.2017 tarihli rapor teslim tarihine atıf yapılıyor olmasına rağmen gerçek raporun hazırlanma tarihi proje sorumlusu öğretim görevlileri tarafından 12.06.2017 olarak raporun sonunda belirtilmiş.

GERÇEK NASIL ORTAYA ÇIKTI

Elektronik Yazışma sistemine 08.06.2017 tarihinde giren sahte rapor gerçek raporun geldiği tarihte yenisiyle değiştirildi ancak sisteme giren üst yazıyı değiştirmeye kimse cesaret edemedi.

Böylece 08.06.2017 tarihinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt tarafından Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’ne verilen raporun tarihi sistemde 12.06.2017 olarak görünmeye başladı.

Taş ocağı oluru ise sahte rapora göre alınmış oldu.

SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUZ!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun’un Ayvacık İlçesinde bulunan Suat Uğurlu Barajına 470 metre yakınında taş ocağı açılabilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü tarafından istenen ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü öğretim görevlileri Yrd. Doç. Dr. Ferdi Cihangir, Prof. Dr. Ayhan Kesimal ve Doç. Dr. Bayram Erçıkdı tarafından hazırlanan Samsun İli Çarşamba İlçesi Ordubaşı Mahallesi Mevkiinde işletilmesi planlanan II-A Grup 3343078 Erişim numaralı Bazalt hammadde sahasındaki kaya kütlelerinin parçalanması için çevrede bulunan Suat Uğurlu Barajı Bent gövdesi ve çevre yapı birimlerine zarar vermeyecek patlamalı kazı tasarım Projesi’ni gerçeğinden 4 gün önce resmi makama vermiş olması devlet ve millete karşı işlenmiş bir suçtur.

Öte yandan Akasyamhaber genel yayın yönetmenine, “Sen de Ak Partilisin bu adam da Ak Partilidir. Neden bunları yazıyorsun” diye telefon edenlere verilen cevap; “Suç her yerde suçtur. A partisinde suçsa B partisinde de suçtur” oluyor.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mustafa Yurt Suat Uğurlu Barajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2018-08-08 Belediye babalarının mülküydü sanki devlet yetkileriyle canları yaktırdılar yıllardır Şika yet ettik açıkda içenler naralar çalgılar var diye şikayet eden sakinlerin evinde ses ölçü mü yapılmadı ama yapılmış gibi raporlar tutulup Bimere Cimere aklanmışlar imzalarımız la ibraz edelim dedik tınmadılar 2011 de mahkeme yıkım kararı verdi Belediye resim çe kip yıktık diye Bimere yollamış yalan dahada işgal büyüdü zabıtaların gözü önünde Maz lumların ahı tahttan indirir şahı Beter olun Atakum
vatandaş     2018-08-08 Belediyelerde üsülsüzlük yapılması için imza taklit edilmesine gerek yokki Islak imzalı ev raklar var 24 haneli bina sakinlerinde Bahçelerimiz işgal edilip bar oldu dava kazandık açık bahçelere iki belediye çevre müd.lüğü rapor tutup kapalı yalıtımlı diye canlı müzik ruhsatı verdi 80-90 m2 iki bar 450 şer m2 oldu tüm bahçelerimiz bir mt duvarı çatısı yok Çorbacı diye açılan ona bile sakinler imza vermedi içki ruhsatı % 100 sakin onayladı di ye belirtti belediye imzalarımız taklitmi Atakum
Adnan korcu     0000-00-00 Niye üzerine gidiyor akasyam haber.çünkü ak partili ama Trabzon kökenli degil.trabzon lobisi mide bulandırmaya başladı samsunda.trabzonlulara yönetimden el çektirmek lazım
GALERİLER