MÜTHİŞ İDDİA! BU HABER 10 BİN DOLARA MI YAPTIRILDI?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MÜTHİŞ İDDİA! BU HABER 10 BİN DOLARA MI YAPTIRILDI?
21.11.2013 23:15:19

 

MÜTHİŞ İDDİA! BU HABER 10 BİN DOLARA MI YAPTIRILDI?

Geçtiğimiz günlerde yaygın basında yer alan ‘Ustalar Anadolu'ya’ başlıklı haberin belirli bir merkez tarafından 10 bin dolar karşılığı yaptırıldığı iddia ediliyor..

Aynı merkez tarafından para karşılığı yaptırılarak yaygın basında yer alması sağlanan haberin balon olduğu kısa zamanda ortaya çıkmış, haber bizzat Başbakan Erdoğan tarafından ATV’de katıldı canlı yayında tekzip edilmişti.

Başbakan programda konu ile ilgili olarak şunları söyleyerek kesinleşen 22 Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının henüz açıklanmadığını kaydetmişti:

"Doğrusu belediye seçimleri genel seçimlerle aynı şekilde değerlendirilemez, farklı şeyler bunlar. Çünkü burada eğer isabet yüzdeniz yüksek olursa oy oranınız da yükselir. Ama isabet yüzdesi adaylarda düşük olursa, o zaman oylar da düşer. Çünkü vatandaş şu anda gelen bize kamuoyu araştırmalarına baktığımızda onu görüyoruz. Bakıyoruz ki parti olarak çok yükseğiz ama adaydan dolayı bazı yerlerde düşüğüz. Mesela yani orada isim vermemize gerek yok. Şimdi bizim de ona göre çalışmamız var.

İstiyoruz ki mevcut oradaki belediye başkanından çok daha kalite, çok daha tanına bilinen ve sevilen bir isimle biz orada girelim ki oradaki bizim parti oyumuz, adayımızla beraber hiç olmazsa eşit noktaya gelsin.  Çünkü adayınız eğer sizin oyunuza oy katamıyorsa orada yerel seçimde başarısız olursunuz. Yani bir katma değerinin olması lazım, onun için çalışmalarımız biraz hassas yürüyor, titiz yürüyor. Bunu başarmanın gayreti içindeyiz. Eğer bunu başarabilirsek inanıyorum ki o yüzdemiz yüksek olacaktır. Eğer bunu başarmada zayıf olursak o zaman tabi düşebilir."
 
YALAN HABERİN BEDELİ 10 BİN DOLAR MI?

Gazetelere servis edilen yalan haberde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanının da kesinleştiğinin yer aldığı bölümde;

Başbakan Erdoğan'ın 11 kişiden oluşan 'Yerel Seçim Üst Komisyonu' ile yaptığı toplantılar sonrasında Ankara, Konya, Kayseri, Bursa, Samsun gibi büyükşehirlerde mevcut belediye başkanları ile devam kararının alındığı öğrenildi. Buna göre, Ankara'dan Melih Gökçek, Konya'dan Tahir Akyürek, Kayseri'den Mehmet Özhaseki, Bursa'dan Recep Altepe, Samsun'dan Yusuf Ziya Yılmaz'ın adaylığının kesinleştiği belirtilmişti.

NEREDEN BU DEĞİRMENİN SUYU?

Öte yandan Yalan haber yaptırmak üzere harcanan bu paralarında nerden geldiği ve ödenen para ile birlikte gazeteye başka ne gibi taahhütlerin verildiği de merak ediliyor?

akasyamhaber.com
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert