NASA’da Çalışan Türk Efsanesi Doğruymuş, O da Fetö’cü Çıktı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 NASA’da Çalışan Türk Efsanesi Doğruymuş, O da Fetö’cü Çıktı!
10.02.2018 10:56:09

 

NASA’da Çalışan Türk Efsanesi Doğruymuş, O da Fetö’cü Çıktı!

Gölge hakkında hazırlanan iddianamede, 4 Ocak 2014 tarihinde ve sonrasında aktif olarak Bank Asya hesabını kullandığı belirtilerek, 'FETÖ üyeliği' suçunu işlediğinin anlaşıldığı öne sürülmüştü.

Temmuz 2016’da tutuklanan Gölge, dün Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada “FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamasıyla 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. NASA'da çalışan ABD vatandaşı Serkan Gölge ise suçlamaları kabul etmiyordu.

ABD DIŞİŞLERİ'NDEN AÇIKLAMA

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Neuert, daha önce Gölge’nin tutukluluğu hakkında bir açıklama yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

"ABD, Amerikan vatandaşı Serkan Gölge'nin, güvenilir deliller olmaksızın terör örgütüne üyelikten 8 Şubat tarihinde mahkum edilmesinden derin kaygı duymaktadır. Bu davayı ve OHAL altında yargı süreci devam eden diğer Amerikan vatandaşlarına ilişkin yargı bağımsızlığı, kişinin adil yargılanma hakkı da dahil olmak üzere Türk Anayasası ile teminat altına alınmış haklarla ilgili ciddi kaygılara yol açan diğer davaları yakından takip etmeyi sürdüreceğiz. Türkiye'ye seyahat eden ya da Türkiye'de yaşayan Amerikan vatandaşlarının güvenliği, bizim için bir endişe kaynağı olmayı sürdürmektedir."

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN ABD'YE YANIT

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Neuert'in açıklamasına Dışişleri Bakanlığı'ndan yanıt geldi.

Dışişleri Sözcüsü Aksoy konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Serkan Gölge adil bir yargılama sonrası hüküm giymiştir. Dava dosyasının içeriğini ve delilleri bilinmeyen ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nün Türk yargısı hakkındaki ifadelerini ciddiye almak mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

Birgün

Serkan Gölge FETÖ NASA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert