Nejdet Güneysu: Seyirciler Gol Atamaz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Nejdet Güneysu: Seyirciler Gol Atamaz!
08.04.2017 09:05:31

 

Nejdet Güneysu: Seyirciler Gol Atamaz!

Kavak Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilciliği; Kurum Müdürleri ve İşyeri Temsilcilerinin katılımıyla genişletilmiş istişare toplantısını Çakallı Menemencisinde gerçekleştirdi.

Programın açılış konuşmasını Kavak İlçe Temsilcimiz Zekeriya Ersoy yaptı.

Ersoy, “Biz var oldukça mücadelemiz var olacaktır, mücadelemiz var oldukça biz var olacağız. Bugün yeni bir Türkiye’den bahsediyorsak, yeni bir eğitim sistemine yeni bir ufka, yeni bir vizyona, yeni bir kişiliğe ihtiyacımız var. Bugün burada tabandan tavana 2017 den beklentilerimizi ve önerilerimizi görüşmek için toplandık.

Sendikamızın bundan önce sayısızca kazanımlar elde etti bundan sonrada elde edilmemiş kazanımlar uğraşı içinde olunacağını Eğitim-Bir-Sen’in sadece ücret sendikacılığı yapmadığını aynı zamanda milletin iradesine sahip çıkacak her türlü eylem ve söyleme öncülük yapmıştır. “ diyerek konuşmasını tamamladı.

Samsun Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Nejdet Güneysu ise “bugün burada sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Katılımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni Bir Dünya için geleceğe bakan, geleceğe dair planları ve stratejileri olan, insanlık tarihini yeniden adalet ve Merhamet ekseninde yazacak olan en önemli aktör eğitimcilerdir. Bu anlamda siz değerli eğitimcilerimiz, okul yöneticilerimiz ve işyeri temsilcilerimiz başta olmak üzere hepimize büyük sorumluluklar düşüyor.

Sendikamızın tüm üyeleri Genel Başkanımızı temsil etmektedir. Genel merkezimizin kurumlardaki dili siz değerli üyelerimizdir. Genel merkezimizin vermiş olduğu mücadeleyi kurumlarda dillendirmeliyiz. Kazanımların hiç birinde diğer sendikaların hiçbir katkısı yoktur. Öğretmenler odasında kazanımlarımızı meslektaşlarımıza anlatmalıyız.  Eğitim-Bir-Sen mazlumların sesi olmuştur. Yüklendiğimiz yükü, sorumluluğu küçümsemeyelim.28 Şubat ve 15 Temmuz da durulması gereken yerde durduk.

Kişisel ihtiraslarımızı bir tarafa bırakıp yolumuza devam etmeliyiz. Bulunduğumuz yerler bizlere emanettir. Özellikle okul idarecilerine sesleniyorum. Sizlerden adil olmanız bekleniyor, tarafsız olmanız değil. Haktan, özgürlükten, alınterinden yana tarafsınız.

Ağustos 2017 Toplu Sözleşmesine oturacak taraf Eğitim-Bir-Sen’dir. Sizlerin emeği ve alınteri toplu sözleşme masasında olacaktır. Toplu Sözleşme masasında seyirci pozisyonunda olanlar zorlu mücadelelerle elde ettiğimiz kazanımlara sahip çıkacaklardır. Eksikliklerin faturasını Eğitim-Bir-Sen ‘e çıkarmaya çalışacaklardır. Buna asla fırsat vermemeliyiz. Toplu Sözleşme masasında Memur-Sen ve Eğitim –Bir-Sen dışındaki tüm sendikalar seyirci pozisyonundadır. Seyircilerin gol attığı görülmemiştir.

  “Öğrencilerimizin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları konusunda hepimize önemli görevler düşüyor. Milli manevi değerlerine bağlı bilinçli ve sorumluluklarının farkında bir nesil yetiştirmeliyiz. Bu amaç uğrunda bürokrasisiyle, sivil toplumuyla elele vererek omuz omuza çalışmalıyız. Çocuklarımıza sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Nejdet Güneysu, davetlilere teşekkür edip konuşmasını tamamladı.

Toplantıya Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yangöz ve Şube Müdürü, Kadir Bektaş, İlkadım Eğitim Bir-Sen İlçe temsilcisi İsmail Fidan, Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Nejdet Güneysu ile kurum müdürleri , işyeri temsilcileri ve aileleri katıldı.

Samsun Eğitim-Bir-Sen Nejdet Güneysu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert