Advert
Nejdet Güneysu: Ülkemize, Milletimize Asla İhanet Etmeyiz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Nejdet Güneysu: Ülkemize, Milletimize Asla İhanet Etmeyiz
13.10.2017 09:10:45

 

Nejdet Güneysu: Ülkemize, Milletimize Asla İhanet Etmeyiz

Eğitim-Bir-Sen İlkadım İlçe Temsilciliği ve Atakum İlçe Temsilciliği tarafından İş yeri temsilcileri toplantısı yapıldı.

Eğitim-Bir-Sen Samsun Şubesi İlkadım temsilciliği teşkilat toplantısı açılış konuşmasını yapan ilçe temsilcisi İsmail Fidan ; “İlkadım Eğitim-Bir sen okul temsilcileri toplantımızın hayırlara iyilik ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum.

 Eğitim Bir Sen olarak biz eğitim için, insan olma yolculuğuna katkıda bulunan, iradesine sahip, insanlığa hizmete talip olan, şahsiyetli, şuurlu bir kimlik inşasına odaklanmalıdır diyoruz.

Eğitim sistemi sadece devlet yetkisinde, Milli Eğitim Bakanlığının çalışmalarıyla oluşturulamaz. Sivil Toplum Kuruluşlarının, eğitimin paydaşlarının fikirlerine, eleştiri ve önerilerine kulak verilmelidir. Onları sürece dahil etmeden yapılacak çalışma eksik olacak, sorun çözmede,  çözüm üretmekte yetersiz kalacaktır. Eğitim Bir Sen olarak, çalışma şartlarına, mali, sosyal ve özlük haklarına yönelirken, dünyayı sömürenleri, insanlığa zülüm edenleri görmezden gelmedik. Suriye’ye, Kudüs’e, Doğu Türkistan’a ve Arakan’a sırtımızı dönmedik. Dünyanın neresinde mazlum ve mağdur varsa onların yanında olduk.

Bu ülkede eğitime dair, iyi ve doğru ne iş olmuşsa altında bizim terimiz, yerimiz ve imzamız vardır.” diyerek sözlerine son verdi.

Atakum İlçe Temsilcisi Bilgen Acar; Atakum işyeri temsilciler toplantısında açılış konuşması yaptı. Konuşmasında  “Tüm katılım sağlayan işyeri temsilcilerine bu güzel birlikteliğe omuz verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu güzel ve doğru yolda; yorulmayacağız, gocunmayacağız, usanmayacağız, tüm eğitim çalışanlarını dinleyeceğiz ve derdine çözüm üretmek için bulunduğumuz yerin gereğini yapacağı” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha Sonra Samsun Şube Başkanı Nejdet Güneysu her iki toplantıda da gündemdeki konular ile ilgili bir konuşma yaptı. “Eğer bugün katsayı adaletsizliğinden söz etmiyorsak, başörtüsü yasağı tarih olduysa, cuma namazına gitmek bir sorun olmaktan çıktıysa, onlarca kazanım elde ettiysek, bunda örgütlü yapının, sıkıntılara göğüs geren, çetin süreçlerde dik duran, zirveden yeni ufuklara yol almamız için gecesini gündüzüne katan Eğitim-Bir-Sen teşkilatlarının, sizlerin emeği büyüktür. Bunun için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Toplu sözleşme hakkını alan sendika olarak 4. Dönem Toplu Sözleşmede maaş ve ücretlerdeki artış yönüyle bütçe gerçeklerinin, orta vadeli mali plana ilişkin öngörülerin üstünde rakam ve oranlara imza attıklarını dile getiren Güneysu, “Masada sesi çıkmayanlar sahada manipülasyona girişmekte, elde ettiği kazanımlara gölge düşürmeye çalışmaktadırlar. Bu tür manipülasyonlara kulak asmayacağız. Kazandıklarımızı, alın terimizi, emeğimizi itibarsızlaştırmalarına, zihinleri bulandırmalarına izin vermeyeceğiz. İşimize yoğunlaşacağız, kazanımlarımızı anlatarak, yeni kazanımlar elde etmek için daha çok çalışarak sendikal yolculuğumuzu sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Mülakatlı sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının yeniden hayata geçirilmesi, erkek kamu görevlilerine dayatılan kılık-kıyafet zorunluluğu gibi, çözüme kavuşturulması gereken pek çok sorun bulunmaktadır. Eğitim çalışanlarının sorunlarından arınmış bir şekilde işlerinin başına gitmeleri için gereken zeminin oluşturulması noktasında mücadelemiz, çalışmalarımız ve girişimlerimiz devam etmektedir.”

“Eğitim Bir Sen olarak, üye için, ülke için, insanlık için çalışmaya ter dökmeye, örgütlenmeyi artırmaya, önde olmaya, örnek olmaya devam edeceğiz. Doğru bulduğumuz işlere destek verir, yanlış gördüğümüze tereddütsüz yanlış deriz. Ancak ülkemize, milletimize asla ihanet etmeyiz.”     

1992 yılında kurulan sendikamız 25 yılını geride bırakarak hizmet sendikacılığının ve çözümün adresi haline gelmiştir. Eğitim-Bir-Sen örgütlü toplumun güçlü toplum olduğu kanaatinden yola çıkarak gücünü toplumdan aldı. Tenkit değil teklif, sorun değil çözüm odaklı girişimleriyle kazanımların da önünü açtı.

Örgütlenmenin yuvası kurumlarımız ve aile reisleri de siz kurum temsilcilerimiz oldunuz. Sizler çalıştınız, emek harcadınız ter döktünüz ve çalışmaya da devam ediyorsunuz. Kurumlardaki muhataplarımız, üyelerimizin sorunlarını en iyi bilen kurum temsilcilerimizdir. Rabbim bizleri davası olan, derdi olan, ümmetin derdiyle dertlenenlerden eylesin. Teşkilatlarımızın olmazsa olmazı siz kurum temsilcilerimizi selam ve saygıyla selamlıyorum dedi.

Karşılıklı soru-cevap eşliğinde devam eden toplantılar tamamlandı.

​Eğitim-Bir-Sen Samsun Toplu sözleşme Nejdet Güneysu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert