Nejdet Güneysu’dan Samsun il milli eğitim müdürlüğü’ne çok sert eleştiri!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Nejdet Güneysu’dan Samsun il milli eğitim müdürlüğü’ne çok sert eleştiri!
30.06.2018 09:25:39

 

Nejdet Güneysu’dan Samsun il milli eğitim müdürlüğü’ne çok sert eleştiri!

Eğitim Bir Sen Samsun Şube Başkanı Nejdet Güneysu, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yönetici görevlendirme mülakat sonuçları mülakata girenlerin kimlik bilgileri üzerinden duyurulduğunu belirterek, “Mülakata giren öğretmen ve idareci arkadaşlardan aldığımız bilgilere göre gördük ki; ilke, liyakat ve yetenekten daha çok kişisel ihtiraslar, tercihler ve ilişkiler öne çıkmıştır” diyerek Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü sert bir şekilde eleştirdi.

Güneysu, Eğitim-Bir-Sen olarak her zaman meslekte aslolanın öğretmenlik olduğunu vurguladıklarının altını çizerek şöyle devam etti;

“Kim makamlara; hizmet değil de makam ihtiraslarını tatmin etmek için talip oluyorsa yanlış yoldadır, biz orada yokuz. Hangi kurum veya kişiler de buna yol açıyor, fırsat veriyorsa bunun hesabını vermelidir.

MAKAMLAR KEYİF ÜTÜLEME YERİ DEĞİLDİR

Birikim heyecan ve yetenekleri doğrultusunda hak edenler makamlara gelmeli sürdürebilenler devam etmelidir. Makamlar keyif ütüleme yeri değildir.

Eğitim-Bir-Sen olarak biz mülakatların suistimale açık olduğunu her zaman söyledik. Bunu önleyecek olanlar da komisyonlarda yetkili kişiler ve makamlardır. İşini yapanlar harcanmamalı, yetenek, heyecan ve liyakatı olanların da önü açılmalı idi. Fakat aldığımız bilgiler bunun böyle olmadığını gösteriyor.

Mülakata giren arkadaşların itirazları İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından titizlikle değerlendirilmelidir. İtirazlardan sonra görevlendirmeye esas olacak puanlar herkesin göreceği şekilde şeffaf olarak yayınlanmalı kafalarda oluşan şüpheler bir an önce giderilmelidir”

Samsun Milli Eğitim İl Müdürlüğü, yönetici adayları için sözlü sınav puanlarına ilişkin yasal itirazların bilgi ve belgeye dayalı olarak 27 Haziran- 3 Temmuz 2018 tarihleri arasında kabul edileceğini duyrumuştu.

Bize gelen bilgilerde ise, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü yönetici görevlendirme mülakatlarında müdürlük görevinden alındığı için sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aleni bir şekilde hakaret eden kişiye 95 puan verildiği yönünde.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu tür isimlere yüksek puan vermesine anlam verilemedi.

Eğitim Bir Sen Samsun Nejdet Güneysu Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Misafir     0000-00-00 Sayın Başkan iİl Milli Eğitim Müdürlüğünde dönen dolapların yenimi farkına vardınız.Oradaki mülakat çetesiyle yenimi tanıştınız.Yoksa referans çatışmasında hezimetemi uğradınız.Bunada bir cevap bekliyoruz
memur     2018-06-30 sayın başkanım bu adaletsizliği görünce gözümüz kulağımız size döndü. Lütfen geri adım atmayın
Gunes     0000-00-00 Bakanlik tarafından idareci sınavı kaldırıldıktan sonra liyakat ve diğer hakkaniyet kuralları sizler tarafından yerle bir etmediniz mi şimdi ne oldu birbirinize mi düşman oldunuz yiyin efendiler yiyin ....
Misafir     0000-00-00 Hâle bak. Bizim sendika yıllardır bunu söylüyor. Siz en iyisi müdür yardımcılığı koltuklarının sayısını artırın. Malûm çok büyüdünüz. Yazıktır birbirinizi yemeyin.
misafir.     2018-06-30 Tebrikler Sn Bşk.
ayhan     2018-06-30 mülakat demek torpil demek.bunu sanki bilmiyor muydun necdet güneysu. liyakat ile mülakat birbirinin zıttı.
Vezirköprü     0000-00-00 Mülakat 2. Komisyon Başkanı Hüseyin AKSAKAL bu adamın Vezirköprü de 3 yıllık öğretmen kızı 95 aldı. Şube Müdürlerinin hanımları 90 aldı. İyi partinin kurucuları yüksek puan aldı. Ama ne tuhaftırki asıl adamlar çizildi. 3 yıldır bu böyle.
Sendikalı     0000-00-00 Once yardımcının liyakat sahibi olmadan aldığı puanı açıkla sonra çıkıp açıklama yap. Secim yaklaşınca ne yapacağını şaşırdınız.
GALERİLER
Advert
Advert