Neler Oluyor Bize - 2 -
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Neler Oluyor Bize - 2 -
30.08.2017 13:37:38

 

Neler Oluyor Bize - 2 -

Adalet Kurultayında İçki Âlemi:

Sevgili okurlarım CHP’nin adalet kurultayı yaptığı Çanakkale’de, CHP’li kendini bilmez birkaç densizin şehitlikte alkol alması kabul edilir bir durum değildir. Alkol almalarını kınamıyorum yanlış anlaşılmasın ben şehitlikte alkol alınmasını kınıyor, doğru bulmuyor ve o yüzden bu densizliklerinin yanlarına kar kalmasını da istemiyorum.

Siz adalet deyip yürüyüş yapacaksınız, kurultay yapacaksınız sonrada kendini bilmez birkaç kişiye sahip çıkamayacaksınız. Peki sormazlar mı size, kendi kurultayına sahip çıkamayan CHP yarın nasıl hakkımıza sahip çıkacak diye?

 ‘’Bence değişim içten başlar.’’

Sertab Erener'e Büyük Saygısızlık:

Evet sevgili okurlarım demin okuduğunuz gibi ‘’Bence değişim içten başlar.’’ Çünkü söz konusu maalesef yine bir CHP’li. Bir belediye başkanı düşününki Türkiye’ye mal olmuş bir şarkıcının sahnesine çıksın ve ağzına geleni söylesin.

Çatalca Belediye’sinin Erguvan Festivali'nde sahne alan şarkıcı Sertab Erener, protokol için ayrılan bölümün geniş olması nedeniyle seyircilerin uzakta kalmasına tepki gösterdi. Erener, hayranlarını protokol alanına davet etti ki bu çok normal bir durumdur. Ancak belediye yetkilileri buna izin vermedi. Bunun üzerine Erener sahneyi terk etti. Duruma tepki gösteren izleyiciler Belediye başkanına ve yetkililerine tepki gösterdi. Belediye Başkanı Cem Kara sahneye çıkarak "Sabaha kadar da Sertab diye bağırsanız, bu ilçenin şehr-i emiri benim, bu organizasyonu size sağlayan benim. Yuhalamayla bu sorunları çözemezsiniz" diyerek seyircilere ayar vermeye kalktı. Bunun üzerine yeniden sahneye çıkan Sertab Erener hayranlarını bu kez sahneye davet etti. Sahnedeki Cem Kara'ya ise "25 yıldır bu işi yapıyorum, lütfen çekilir misiniz sahnemden" diyerek sert tepki gösterdi.

Bence bu belediye başkanı olanları sonuna kadar hak etti ancak bu yetmez. ADALET arayan CHP bu başkan arkadaşımıza ‘’aradığı adalet’’ ile davranmalı ve cezalandırmalı. ‘’Bence değişim içten başlar.’’

Arakan Müslümanları:

Suçları Müslüman olmak mı? 3 günde 3 bin Arakanlı Müslüman kardeşimiz katledildi. Nerde dünyanın büyük baş efendilerinin itirazları nerde! Bu ve buna benzer olaylarda olduğu gibi yine yalnız Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sesi çıkıyor.

Avrupa Rohingya Konseyi (ERC) Sözcüsü Dr. Anita Schug, Myanmar'ın Arakan eyaletinde son 3 günde ordu mensuplarının yaptıkları saldırılarda 2 ila 3 bin arası Müslüman'ın katledildiğini söylüyor. Ve dünyada bu zulme sessiz kalıyor sevgili okurlarım. Acaba ölen Müslüman’lar değil de gayri Müslüman olsalardı yine sessiz kalırlar mıydı?

Myanmar'da 1982'de kabul edilen yasayla vatandaşlık haklarını kaybeden Arakanlı Müslümanlar "devletsiz" sayılıyor.

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından "eziyet gören dini azınlık" olarak kabul edilen Arakanlı Müslümanlar, hem şiddet olaylarına hem de yasal, ekonomik ve toplumsal ayrımcılığa maruz kalıyor.

Kurban Bayramı:

Kurbanlık büyük baş hayvanları da sizin için Allah’ın dininin nişanelerinden kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır. Onlar saf saf sıralanmış dururken (kurban edeceğinizde) üzerlerine Allah’ın adını anın. Yanları üzerlerine düşüp canları çıkınca onlardan siz de yiyin, istemeyen fakire de istemek zorunda kalan fakire de yedirin. Şükredesiniz diye onları böylece sizin hizmetinize verdik. Hac Süresi - 36. Ayeti Kerime

Türkiye’nin gülen yüzü, değerli sanatçı Vatan Şaşmaz’a Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Tüm Ümmeti Muhammed’in Kurban Bayramı’nı Kutlarım.

Kalın sağlıcakla.

Araştırmacı - Yazar

Ahmet ÖZTÜRK

1453ahmetozturk@gmail.com

Sertab Erener CHP’ Arakan Vatan Şaşmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert