Numan Kurtulmuş’tan af bekleyenleri üzecek haber
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Numan Kurtulmuş’tan af bekleyenleri üzecek haber
26.11.2018 08:54:13

 

Numan Kurtulmuş’tan af bekleyenleri üzecek haber

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Af konusunda Adalet Bakanlığımız önemli çalışmalar yaptı. Bu arada seçime kadar Meclis'in takvimini ve gündemindeki yoğunluğu hesap ederek, af tasarısına seçimlerden sonra bakılır diye düşünüyorum" dedi.

Kurtulmuş sabah kahvaltısında bazı medya yöneticileri ve gazetecilerle bir araya geldi.

"AF SEÇİMDEN SONRAYA KALABİLİR"

Af tartışmasına da değinen Kurtulmuş, tasarının 31 Mart yerel seçimlerinden sonraya kalabileceğine işaret etti. Kurtulmuş şunları söyledi:

"Bu süreçte, MHP ile Andımız, emeklilikte yaşa takılanlar, af tasarısı gibi bazı temel konularda farklılıklarımız ortaya çıktı. Sonuçta iki farklı siyasi partiden söz ediyoruz. Af konusunda örneğin Adalet Bakanlığımız önemli çalışmalar yaptı. Bu arada seçime kadar Meclis'in takvimini ve gündemindeki yoğunluğu hesap ederek, af tasarısına seçimlerden sonra bakılır diye düşünüyorum."

"SİSTEM TARTIŞMASI BAŞLAMAZ"

"Tekrar bir değişiklik, geriye dönüş peşinde olan varsa, Türkiye demokratik bir ülke. Bunun nasıl yapılacağı belli" diye Kurtulmuş yerel seçimin sistem tartışmasına yol açmayacağını söyledi. Kurtulmuş, "Yerel seçim sistem tartışması başlatmaz. Biz bir anayasa değişikliği yaptık. Türkiye’nin siyasi alışkanlıklarını değiştirecek bir sistem inşa ettik. İstanbul’u, Ankara’yı almak AK Parti için elbette çok önemlidir. Ancak neticede bu bir yerel seçim. Sistemin nasıl değiştiği de malum, o iş çoktan bitti. Tekrar bir değişiklik, geriye dönüş peşinde olan varsa, Türkiye demokratik bir ülke. Bunun nasıl yapılacağı belli. Genel seçimlerde Meclis çoğunluğunu yakalarsınız, anayasa değişikliği yaparsınız, referanduma gidersiniz vesaire… Dolayısıyla yerel seçimlerle birlikte yeniden bunların siyasi polemik haline getirilmesini doğru bulmuyorum" ifadelerini kullandı.

"Yerel seçimler 'Ankara şu partinin kalesi', 'İzmir bu partinin kalesi' gibi söylemleri yanlış buluyorum" diyen Kurtulmuş, "Kale dışarıdan gelecek tehlike ve düşmana karşı kentleri korumak için inşa edilir. Bizim halkımıza karşı inşa ettiğimiz böyle bir kale yok" dedi.

Kaynak:Habertürk

​AK Parti Numan Kurtulmuş Af
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER