Nurettin Veren: FETÖ Belgelerinin Hepsini Kezban Hatemi’ye Verdim!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Nurettin Veren: FETÖ Belgelerinin Hepsini Kezban Hatemi’ye Verdim!
24.10.2018 10:11:44

 

Nurettin Veren: FETÖ Belgelerinin Hepsini Kezban Hatemi’ye Verdim!

Fethullah Gülen'in eski yaveri Nurettin Veren’in, hükümete yakın Yeni Akit gazetesindeki Maliye ve Hazine Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati’yi eleştirdiği yazısında, Nebati’nin FETÖ lideri Fethullah Gülen’le çekilen fotoğrafını da yayımlamıştı.

Veren’in bu yazısı Akit’teki son yazısı oldu.

Nurettin Veren, işine son verilmesinin ardından hakaretlere ve

ehditlere maruz kaldı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Savcılığa başvuran Veren, Maliye ve Hazine Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, Yeni Akit’ten kovulan Mehtap Yılmaz ve FETÖ tutuklularının ailelerini dolandırmaktan tutuklanan daha sonra serbest bırakılan FETÖ itirafçısı Hüseyin Sarıçiçek’ten şikayetçi oldu.

“BENİM GAZETEMDE BANA KARŞI NASIL BÖYLE BİR YAZI KALEME ALIRSIN”

Veren’in dilekçesinde dikkat çeken satırlar yer aldı.

Dilekçesinde, Nurettin Nebati’yle yazısından sonra aralarında geçen diyaloga yer veren Nurettin Veren şunları kaydetti:

“Bu konuşmadan Nurettin Nebati, kendisiyle ilgili kaleme aldığım yazının iftiradan ibaret olduğunu söyleyerek;

'Benim gazetemde bana karşı nasıl böyle bir yazı kaleme alırsın? Beni aramadan benim hakkımda nasıl yazı yazarsın? Bu ne basın ahlakı ne de Müslümanlık ahlakı ile bağdaşır. Hem bu dünyada hem ahirette iki elim yakanda' demek suretiyle beni açıkça tehdit etmiş, yeni bir yazı yazarak kendisinden özür dilememi istemiştir.”

Nebati'nin kendisine "Allah vere FETÖ sizi öldürmüş olsa, 4 yıl değil 40 yıl da yatmış olsanız dahi, söylediğiniz hakikatlerin gazetedeki o yazının iftira olduğu gerçeğini değiştirmeyecek" dediğini kaydeden Nurettin Veren, Nebati'nin Fethullah Gülen'le çektirdiği fotoğrafı, sıradan insanların çektiremeyeceğini kaydetti.

“CEZAEVİNDEN BENİ ÇIKARIP CUMHURBAŞKANLIĞI RESMİ KONUTUNA GÖTÜREN…”

Veren dilekçesinde ayrıca dikkat çeken şunları yazdı:

"FETÖ'nün nasıl tehlikeli bir örgüt olduğunu ve neler yapabileceğini 2015 yılında Kırklareli Cezaevinden beni çıkarıp Cumhurbaşkanlığı resmi konutuna götüren Cumhurbaşkanı ve yanında olan Bekir Bozdağ'a tek tek anlattım. Onlara cemaat içindeki çetenin (FETÖ),

-Öncelikle askeri darbeye kalkışacağını,

-Siber saldırılarla ekonomik ve siyasi karışıklığa neden olacağını,

-Uluslarası platformda Türkiye hükümetini karalayan propagandalar yapacağını açıkça anlatıp, bu konuya ilişkin 6 sayfalık yazılı beyanlarımı ilettim.”

“KEZBAN HATEMİ BEN BİR ŞEY TALEP ETMEDEN ÖNCE DAVRANIP…”

Nurettin Veren dilekçesinde ayrıca şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanı ve dönemin Adalet Bakanı bu dile getirmiş olduğum hususları değerlendireceklerini söylemişlerdir. Hatta Cumhurbaşkanı, Adalet Bakanı ve Özel Müdürüne bu konuyla ilgili talimat vermiş;

Avukat Kezban Hatemi ben bir şey talep etmeden önce davranıp cezaevinden ben birkaç gün içerisinde Nurettin Veren'i sağlık gerekçesiyle çıkarabileceğini söyledi.

Sayın Cumhurbaşkanı FETÖ mücadelesi yapmak üzere evimde bulunan evrakları ve belgeleri İzmir'e gidip Bekir Bozdağ ve Kezban Hatemi'ye vermemi ve çalışmalara başlamamızı emretti.

Bunun üzerine tutuklu haldeyken, polis nezaretinde tarifeli uçakla (arşiv kaydına ulaşılabilir) İzmir'e gidip iki bavul evrakı İstanbul'a getirip Kezban Hatemi'ye teslim ettim.

Fakat daha sonra Bekir Bozdağ ve Kezban Haremi, ısrarlı aramalarıma rağmen telefonlarımı açmamışlardır. Hatta bu belgeleri Kezban Hatemi kargo ile bana tekrar geri göndermiştir.

Bu hadisenin üzerinden bir yıl gibi uzun bir süre sonra 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının gerçekleşmesi bu uyarıların hiçbirinin devlet organları tarafından dikkate alınmadığının, önleyici bir tedbir alınmadığının açık bir göstergesi olmuştur.

Bu olay ve görüşmelere özel kalem müdürü Hasan Doğan şahididir.”

Nurettin Veren, dilekçesinde Mehtap Yılmaz ve Hüseyin Sarıçiçek’in kendisine yönelik hakaretlerine de yer verdi ve söz konusu kişiler hakkında soruşturma açılmasını talep etti.

FETÖ Nurettin Veren Nurettin Nebati Kezban Hatemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hüseyin Meral     0000-00-00 Devletin üst kademesin de sanki yeniden bir FETÖ yapılanması var. ve hangi delili önlerine koyarsanız koyun karşınız da bir duvar. Kulaklar sağır, gözler kör. Bu FETÖ ye yol açma yargı, emniyet, ve bakanlıklar düzeyindedir. Şu an hala FETÖ nün birinci derece den akrabalığı olan (Hala Dayı çocuğu) AYHAN ÖZKÖSE Ulaştırma Bakanlığı İstanbul 1. Bölge Müdürlüğün den daha önce Bölge Müdür Yardımcısı iken, şuan şef konumuna çekilerek gözden uzaklaştırılmaya çalışılmış olup, Kurumda abi imam konumundadı
GALERİLER