​Nuri Asan tesisleri satılacak mı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Nuri Asan tesisleri satılacak mı!
08.03.2018 10:09:55

 

​Nuri Asan tesisleri satılacak mı!

Samsunspor Nuri asan tesislerinin Samsun Büyükşehir Belediyesi’yle 3 yıldır sözleşme yenilenmediği ve tesislerin Rönesans Holding’e ait olan Anemon Otele satılacağı iddiaları yeniden gündeme geldi.

Samsun Haber - Akasyamhaber’in 2013 yılında gündeme getirdiği, “Samsunspor Nuri Asan Tesisleri’nin Rönesans Holding’e 60 Milyon’un üzerinde bir fiyat ile satılması meselesi yeniden gündeme geldi.

#NuriAsanaDokunma haştag ile Twitter’da gündeme oturan Nuri Asan Tesislerinin Ronesans Holding’e satılma meselesi taraftarların öfkesini sebebiyet verdi.

Bilindiği gibi Samsunspor Nuri Asan Tesisleri’nin mülkiyeti Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait.. Kulüp tesisleri 49 yıllığına belediyeden kiralamıştı.

Samsunspor’un tesisleri devir hakkının olduğu da gelen bilgiler arasında.

NE YAZMIŞTIK

Akasyamhaber’in 2013 yılında yaptığı haberde Samsunspor Nuri Asan spor Kompleksi’nin inşaatı devam etmekte olan Rönesans Otel ve Alışveriş Merkezi’ne satılacağı iddia edilmişti.

 Röensans Otel ve Alışveriş Merkezi ile görüşmeleri devam eden Samsunspor’un Rönesans’a 60 Milyon’un üzerinde bir fiyat önerdiği için pazarlık görüşmelerinin devam ettiği ve Rönesans’ın  bu rakamı fazla bulduğu da gelen bilgiler arasında.

Rönesans Ötel ve Alışveriş Merkezi Samsunspor Nuri Asan Tesislerini alırsa, Samsun- Ordu Karayolunu üst geçitle geçerek bu alanı Otelin spor, tenis, yüzme havuzu çay bahçesi gibi ihtiyaçları için kullanacak..

KÜME DÜŞERSE FİYATI DÜŞECEK

Bu arada Samsunspor’un Rönesans Otel ve Alışveriş Merkezi’ne vermiş olduğu fiyatın Samsunspor’un küme düşmesi halinde daha aşağılara düşeceği ve bir kısım odakların satışın gerçekleşebilmesi için kulübün küme düşmesi gerektiğini savundukları da iddia ediliyor..

Kulübün Süper Ligten düşmemiş olsaydı tesislerin değerinin konuşulan rakamın iki katı olacağı da tahmin ediliyor..

Samsunspor Nuri Asan spor Kompleksi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert