O değil de biz ne zaman mutlu olacağız?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
O değil de biz ne zaman mutlu olacağız?
26.02.2018 15:00:17

 

O değil de biz ne zaman mutlu olacağız?

30 Şubat’ta, yok yok yarın, çıkmaz ayın son çarşambası, hiçbir zaman, çok yakında, vs vs... Ne zaman Evet Ne zaman? Hayat dediğin inişli çıkışlı bir merdiven.

Bazen çok mutlu oluruz bazen çok mutsuz. Ve nedense mutluluğu hep başkalarında ararız, başkalarından bekleriz... Bazen de o mutlu olsun da ben mutsuzluğa da razıyım gibi düşünceler ile kendimizi avutur muyuz yoksa kazık mı atarız kendimize bilmem ama bunu sık sık sevdiklerimiz üzerinde uygular test ederiz..

Sanki dünyaya gönderilme amacı buymuş gibi…

Sorgularsın bazen; bu mutluluk denen şey beni ne zaman bulacak.. Kim istemez muhteşem olmayı, sevgi dolu aşk yaşamayı, iş hayatında başarılı olmayı, övgüler duymayı, kim istemez önemli olmayı, kendini değerli hissetmeyi? Ben isterim ve eminim sende istersin.

Peki, bunlardan hangisi sende var; biri, bir kaçı, hiçbiri... Sen cevabı düşüne dur! ben sana kendinin ne kadar eşsiz bir hediye olduğunu anlatayım... Çok şükür her gün yeni bir gün, yeni bir güneş, yeni bir umut doğuyor aydınlık sabahlarla... Tamam, bir şey demedim bazen umutsuz günlere de başlıyor olabiliriz her zaman şanslı günümüzde olmayabiliriz fakat mutlu olmak için sen neler yapıyorsun?

Mutluluk aslında bir hedef değil veya para ile satın alabileceğin bir şey de değil... Yaşadığımız anı değerlendirmek o ana renkler katmak senin elinde... Beklersek gelmez uğraşacaksın, olduracaksın olmaz diye bir şey yok çabalayacaksın.. Hediye almak, hediyeleşmek, birini mutlu etmek, gülümsemesine sebep olmak seni havalara uçurur bütün günün iyi geçmesini sağlar çünkü sen mutlu o mutlu.. Mutsuzlar var seninde mutlu olmanı istemezler. Tad almasını bilmeyenler ızdıraba dönüştürdükleri yaşantılarını yediği içtiği bir tatlı tadını dahi alamaz hale getirenler var bunlardan uzak dur! Boşversene sen!

Yaptığımız hatalarla bile mutluyuz biz, kimseden beklentin olmasın ve kimse içinde kendinden ödün verme gülümsemenden taviz hiç... Atıyorum çöpe mutsuzluğu... Yakışmıyordu zaten sana da bana da.. Ben beni mutlu edecek her şeye kapımı açtım, kollarımı açtım alabildiğimce içeri alıyorum kucaklayabildiğim kadar hayata sarılıyorum.. tık tık tıkk ' kim' - O -ben 'MUTLULUK Hiç beklemediğin an mutluluk kapını çalsın.. Ve sana bir şey diyim mi? Hadiiii ne duruyorsun al içer...

O değil de biz ne zaman mutlu olacağız?

Feyzanur Dilekcan

Mutluluk hediyeleşmek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-02-26 Dilerim onlar,bizler,sizler herkes mutlu olur Dünyada kötülükler biter
GALERİLER