ODTÜ Yolları Mucidi Metın Şenbil'i Terleten Sorular
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
ODTÜ Yolları Mucidi Metın Şenbil'i Terleten Sorular
25.07.2018 13:49:40

 

ODTÜ Yolları Mucidi Metın Şenbil'i Terleten Sorular

Ankara’nın sadece yeni 2 yola ihtiyacı olduğunu savunan Şenbil, cemaatçi Habervaktim sitesine verdiği geçmiş özel demecinde;  “Ankara’daki trafik problemleri kozmetik problemler, belli bir alt yapı belirli bir yönetim anlayışıyla, tek elden yönetim anlayışıyla bunların çözülebileceğine inanıyorum. Ankara’nın bir ya da 2 yeni büyük yola ihtiyacı var bunun dışında ihtiyaç olduğunu sanmıyorum zaten yapamazsınız da neyi yıkacaksınız.

Kuzey – güney bağlantılarını sağlayacak 2 yola ihtiyaç var. Ankara’da takoz araziler var içerisinden geçilemeyen, mesela ODTÜ öyle bir arazidir. Mesela AOÇ’de bir takoz arazidir, ODTÜ değerli bir yer olduğu için içerisinden yol geçmesi mantıklı değil ama AOÇ’den geçebilir. Bu zamana kadar takoz işlevi görmüş diyen ODTU yollarının ulaşım müellifi Metin Şenbil'e tepki geldi.

Tahir Çalgüner, Metin Şenbil'in bizzat kendinin Ankara'ya takoz olduğunu söyleyerek, bu yollar gerekli ise; bu güzergah alanında 50 km'lik göstermelik öneri raylı sistemi kim kullanacak? Raylı sistem kullanılacaksa bu yollar kimin için dedi.

Çalgüner’e göre Gökçek’in kafasında gelecekteki ODTÜ yerleşkesi üç etapta hayata geçirilecek:

Birinci Etap:

Malazgirt Bulvarı’nın devamı olacak 2. Etap yol ile ODTÜ’nün kuzeyinden Eskişehir Yolu’na paralel ve Çayyolu’na kadar uzayan birinci halka “iç çevre yolu” ile kuşatmak.

İkinci Etap: İkinci halka çevre yolu olan ve yerleşkenin güneyinden geçen İncek Yolu’nu transit yol geçişi ile birleştirmek. Böylelikle yerleşkenin arkasını yollaştırarak kuşatmak.

Üçüncü Etap:

Güney çevre yolu, yani ana çevre yolu etabı; İncek yolu ile bağlantısını kurduğu trafiği Konya Yolu’ndan, güney ana çevre yolu ile kavşaklandırarak buradan da yapım halinde olan Pozantı-Adana Otobanı’na çıkarmak.

Sonuç olarak; ODTÜ yerleşkesini dört taraftan yollaştırarak kuşatmak, yerleşkeyi kentten yalıtmak, konut baskısını artırmak, yerleşkenin Eymir ile bağlantısını kesmek, arada kalan vadi koridorunu zaman içinde yapılaşma baskısı altına almak, bölgeyi AOÇ ile aynı kadere mahkum etmek.

ODTÜ Tahir Çalgüner Metin Şenbil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Doğan     2018-11-26 Metin Şenbil'e bir soru, "Central Park bir takoz arazi midir, evetse neden, değilse neden?"
kolibasili     2018-10-01 Metin ŞENBİL Şehir plancıları odasına üye midir? Değilse neden? kendisi hakkında açılmış mobbing davası bulunmakta mıdır?
mehmet     0000-00-00 https://odatv.com/baykal-kasetinin-perde-arkasindaki-ismi-tutuklandi-3008161200_m.html
Zübeyde DUMAN     2018-07-25 ODTÜ yollarının tamamı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca re'sen onaylanmıştır. ODTÜ yollarına karşı imza kampanyası düzenleyen bir hocayı böyle karalayamazsınız. Edep ha hu... "cemaatçi Habervaktim sitesine" bu nasıl bir yalan? site milli görüşçüdür. Ey bilgisizler!
GALERİLER
Advert