Oğuz Özat: Özel okullarda yetkisiz personel ve öğretmen çalıştırılıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Oğuz Özat: Özel okullarda yetkisiz personel ve öğretmen çalıştırılıyor!
26.07.2018 08:56:33

 

Oğuz Özat: Özel okullarda yetkisiz personel ve öğretmen çalıştırılıyor!

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Samsun Şube Başkanı Oğuz Özat, özel okullarda yetkisiz personel, öğretmen çalıştırıldığını kaydederek bu durumun önüne geçilmesi gerektiğini savundu.

Özat konuyla ilgili olarak şunları kaydetti;

Halkımızın ruhsal yardım ihtiyacı noktasında eğitim almamış yetkin ve ehil olmayan istismarcıların para karşılığı veya ücretsiz ruhsal destek yapmaya çalıştığı veya Danışma merkezleri açtığı, Bazı özel okul ve kurumlarda ruh sağlığı eğitimi almamış kişilerin bu yönde çalışma yaptığı duyumları gelmektedir.

Bu durum halkımızın sağlığına yapılan en büyük düşmanlıktır ve yasal olarak suçtur.

Psikolojik yardım süreci yasal olarak Psikiyatristler, Psikologlar ve Psikolojik Danışmanlar tarafından kendi yetkinlik ve sınırları içinde yapılır. Bunlar dışında herhangi bir mezuniyet, sertifika, denkliği kabul edilmeyen yurt dışı kaynaklı diplomalar ile ruhsal destek suçtur.

SAHTEKARLIK VE HALKIMIZIN İSTİSMARIDIR.

Bunun yanında özellikle özel okul, özel eğitim kursları, ana okulları, rehabilitasyon merkezlerinde Okul Rehberlik hizmetlerinde Yasal prosedüre aykırı kaçak yetkin olmayan kişilerin ucuzcu yaklaşım ile çalıştırıldığı bilgileri ulaşmaktadır. Öğrencilerimiz ve velilerimizin bu konuya dikkat etmesi özellikle Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü diploması sorması hatta görmesi önemlidir.

Milli Eğitim Bakanlığı İlgili kanun ve yönetmelikleri ile belirlenen PDR mezunlarının çalıştırıldığına dikkat etmelidirler.

Devletimizin ve yetkililerin Ruh sağlığı istismarı ve okul kurum denetimlerinde tamamına ulaşması ve haberdar olması mümkün değildir

Sivil toplum kuruluşu olarak halkımızın ruh sağlığımı istismar eden, kaçak öğretmen ve özellikle yetkisiz eğitimsiz ve yasal olmayan yollardan Rehberlik personeli çalıştıran, çalıştırması gerekirken çalıştırmaya kurumlar ve personel ile aynı zamanda

Hizmeti istismar ederek etik ihlalleri ortaya çıkarmak amaçlı kurduğumuz ihbar hattından Tüm vatandaşlarımız, veliler, öğrenciler, öğretmenler ve meslektaşlarımız bizlere bildirdiği takdirde, Konuyu araştırıp, doğruluğunun teyidi sonrası konuyla ilgili en üst yasal mercilere kurumsal olarak bildirilecek ayrıca toplumun konuyla ilgili bilgilendirilmesi yönünde medyamıza sunulacaktır.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Oğuz Özat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Okan     0000-00-00 Özel Merkez Kayaşehir Açı özel öğretim kursunun teog öğrencisi var. Öğretmenlerin bazılarının lisansı iptal olmuş, bazısı öğretmen bile değil, Mühendislik okuyan öğrenciler öğretmenlik yapıyor. Başakşehir ilçe milli eğitimin bu durumdan haberi var. İki yıldır ruhsatsız kursu korumaktalar. Şikayetlerin hepsini geçiştirip kaçak ve usülsüz kurs kollamaktadır. Kanunlar adamına göre uygu***maktadır. Başakşehir İlçe milli eğitimdeki devlet memurları görevi kötüye kul***maktadır.
GALERİLER
Advert
Advert