Advert
Ölen Ölür Kalan Sağlar Bizimdir Politikası
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ölen Ölür Kalan Sağlar Bizimdir Politikası
26.06.2020 12:53:28

 

Ölen Ölür Kalan Sağlar Bizimdir Politikası

Korona virüs salgını denilerek bütün dünya üzerinde estirilen hastalık paniğini öncelikle “ekonomik” bir kriz olarak değerlendiriyorum. Evet sağlık sorunu vardır lakin o kadar çok konuşulduğu üzere bir virüsten ziyade hijyen ve temizlik kurallarına uyulmamasından kaynaklanan bir sorundur.

Evet, dünya toplumları son altı aydan beri iyi bir testten geçirildi. 21. Yüzyıl insanı olarak verilen talimatlara uyum konusunda nasıl uysal ve tepkisiz olduğumuzubütün insanlığa göstermiş olduk. Ekonomik olarak “nasıl bir sömürü çarkı kursam da mevcut durumdan daha iyi bir şekilde insanları kanını emebilsem” diye düşünen özellikle büyük sermaye grupları hayali bir salgın üreterek dünyanın altını üstüne getirdiler.

İnsanın en zayıf damarlarından birisi olarak gösterilen ve sağlık çalışanlarını büyük bir baskıcı insan haline getiren doktorlar yüzünden çok kötü bir tuzağa düşürüldük. Ekonominin durma noktasına gelmesi başta olmak üzere birçok konuda büyük zararlara yol açıldı. Yüz binlerce işyeri için işlerin durma noktasına gelmesi bir yıkım olduğu gibi milyonlarca insanın işsiz kalmasına da yol açıldı.

Bu sert ve çarpıcı iddialarımı ispatlamak için öncelikle matematik bilimine müracaat etmemiz gereklidir. Aksi takdirde bu makalede yazılan acı gerçekler kuru bir iddia noktasında kalır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert