Oltan Köleoğlu Enerji’den rüşvet iddialarına cevap geldi, Başvuru yapıp delilleriyle beraber suç duyurusunda bulunun!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Oltan Köleoğlu Enerji’den rüşvet iddialarına cevap geldi, Başvuru yapıp delilleriyle beraber suç duyurusunda bulunun!
28.10.2019 08:55:47

 

Oltan Köleoğlu Enerji’den rüşvet iddialarına cevap geldi, Başvuru yapıp delilleriyle beraber suç duyurusunda bulunun!

Samsun’da kurulmakta olan Çarşamba Biyokütle Enerji Santralini yapan firma olan Oltan Köleoğlu Enerji, kamuoyunu meşgul eden rüşvet iddialarına cevap geldi.

Yazılı açıklama yapan firma şunları kaydetti;

ilgili bazı çevreler tarafından kamuoyuna kasıtlı ve art niyetli olarak yapılan açıklamaları ibretle ve üzüntü ile izlemekteyiz.

Çarşamba Biyokütle Enerji her aşamasında işlemlerin yasal olarak yapıldığı ve tamamen bitkisel atıklar kullanılarak enerji üretiminin gerçekleştirileceği santral olacaktır.

Santral ile ilgili olarak bazı sivil toplum örgütü temsilcilerinin akla hayale gelmeyecek bilgisizlikle, ithamlar ve suçlamalarda bulunması karşısında açıklama yapma gereği duyulmuştur. Özellikle de her şekliyle suç olan rüşvet iddiaları konusunda.

Son olarak Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı’nın hem Çarşamba’da düzenlenen bir toplantıda, hem de yerel basındaki açıklamasında yer alan, “Şöyle basın açıklaması yapacaksınız. Bizim yazdığımızı okuyacaksınız 50 bin lira. Mecitözü’ndeki fabrikanın orada da açıklama yapacaksınız 200 bin lira denildi”  ifadesi tamamen yalan ve iftira niteliğindedir.

Oltan Köleoğlu Enerji olarak ne direk, ne de dolaylı olarak, ne Erdal Avcı ile, ne de Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ile irtibatımız olmamıştır.

Hem Çarşamba ve Terme Ziraat Odası Başkanlarının, hem de aynı şekilde “dedikodu” diyerek iddialarda bulunan SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş’ün, “Savcıları göreve çağırıyoruz” beyanlarını sözde bırakmayarak, bizzat başvuru yapıp, delilleri sunarak uygulamaya koymalarını da bekliyoruz.

Bu kişilerin tamamen asılsız iddialara dayanan ve her defasında sürekli “rüşvet teklif edildi” şeklinde yaptıkları açıklamalar, dolaylı olarak da başka hesaplar adına mesaj vermeye çalışmaları gerçekten düşündürücüdür.

Bunlar ve bunların iftira niteliğindeki açıklamalarını kamuoyu ile paylaşanlar hakkında Oltan Köleoğlu Enerji olarak da adalete başvurup, yasal yollardan hakkımızı arayacağız.

Sadece dedikodular üzerinden suç devşirmeye kalkışıp, sürekli rüşvetten söz ederek, sivil toplum kuruluşlarını da töhmet altında bırakanların farklı ve gerçek amaçlarını başta kendi çevreleri olmak üzere zaten herkes çok iyi bilmektedir.

Bu vesile ile Oltan Köleoğlu Enerji olarak, gerçek dışı iddiaları dikkate almayarak işimize bakacağız.  

Ülkemize, Samsun’a, Çarşamba’ya ekonomik katkı sağlamak için çalışmalarımızı aksatmadan sürdüreceğimizi bir kere daha belirtiriz.

Kamuoyuna saygı duyurulur.

Oltan Köleoğlu Enerji Biyokütle Enerji Santrali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert