Advert
Ömer Altunsoy, Yalan haber’den 10 bin lira tazminat aldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ömer Altunsoy, Yalan haber’den 10 bin lira tazminat aldı!
10.04.2017 09:40:42

 

Ömer Altunsoy, Yalan haber’den 10 bin lira tazminat aldı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy hakkında yalan haber yapan Haber Türk gazetesi spor yazarı Atilla Türker para cezasına çarptırıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy’un ‘kendisine sahte millilik belgesi düzenlettirdiği’ şeklinde köşe yazısı yazan HaberTürk gazetesi spor yazarı Atilla Türker’i mahkeme suçlu bularak 10 Bin TL tazminata mahkum etti.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy’un ‘kendisine sahte millilik belgesi düzenlettirdiği’ şeklindeki HaberTürk gazetesi spor yazarı Atilla Türker’in yazısı üzerine bir açıklama yapmıştı.

Açıklamada, Spor Genel Müdür Yardımcısı Altunsoy’un 1993 yılında Uluslararası Cihat Şener Judo Turnuvası'nda gençler kategorisinde yarışarak ilk defa millilik unvanını aldığının belgelendiği belirtilmiş ve “kimi yayın organlarının iddia ettiği gibi Altunsoy’un ilk kez 1997 yılında milli olduğu tezini çürütmekle kalmamış, 1997 yılındaki millilik belgesinin de sahte olmadığını ortaya koymuştur. 1997 yılında Ömer Altunsoy’a verilen millilik belgesindeki millilik sayısının 15 olarak gösterilmiş olması, o dönemdeki Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yönetiminin millilik sayısını yarışmaya katılan ülke sayısı ile eşdeğer tutmasından kaynaklandığı anlaşılmıştır” denilmişti.

İDDİALARIN ARAŞTIRILMASI İÇİN SUÇ DUYURUSU

Bakanlıktan yapılan açıklamada ayrıca,

“Yukarıda belirtilen nedenlerle gerçeğe aykırı olarak haber üretildiğinden kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için cevap ve düzeltme yazımız 5187 sayılı Basın Kanunu'nun 14'üncü maddesi hükmü uyarınca bu iddiaları ortaya atan basın kuruluşlarına noter aracılığı ile intikal ettirilmiştir. Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy da konuyla ilgili iddiaların araştırılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur." Denilmişti.

Mahkeme Bakanlığı suç duyurusu sonucunda HaberTürk gazetesi spor yazarı Atilla Türker’i 10 Bin TL para cezasına çarptırdı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Ömer Altunsoy tazminat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert