OMÜ Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı 40. Yılını Kutladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı 40. Yılını Kutladı
12.04.2018 09:53:00

 

OMÜ Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı 40. Yılını Kutladı

1978 yılında Samsun’da hizmet vermeye başlayan OMÜ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalı 40. Yılını emektarları ile kutladı. Daha önce 30.yılı da düzenlenen buluşmaya; bölümün geçmişten bugüne anabilim dalı başkanları, öğretim üyeleri ve asistanları Türkiye’nin dört bir yanından akın etti.

Tıp Fakültesi Dekanlığı Mavi Salonda bilimsel oturum ve anıların yâd edildiği programda açılış konuşmasını düzenleme komitesi adına Neonatoloji Bilim dalı başkanı Prof. Dr. Canan Aygün yaptı. Tıp Fakültesi Başhekimi Prof.Dr. Recep Sancak’ın ardından Tıp Fakültesi Dekanı ve Pediatri Anabilim dalı başkanı Prof.Dr. Ayhan Dağdemir katılımcılara hoş geldiniz dedi.

Prof.Dr.Ayhan Dağdemir Çocuk Sağlığı ve Hastalıklarının modernleşmesinin, hastanenin dönüşümünün ve Pediatri Ailesinin beraberliğinin üzerinde durdu.

Türkiye’nin ileri gelen Çocuk Hematologlarından Akdeniz Üniversite’sinden Prof.Dr. Akif Yeşilipek’in semineri esnasında eski kareler ve hatıralar katılımcılara yüz güldüren dakikalar yaşattı. OMÜ Pediatri’nin 7.asistanı olan Akif Yeşilipek 30. Yıl kutlamalarına da katılmıştı.

Oturumlara Samsun’un tanınan hekimleri Prof.Dr. Şükrü Küçüködük ve Prof.Dr. Kemal Baysal başkanlık etti.

Pediatri’nin İkinci Anabilim Dalı başkanı Prof.Dr. Sabri Acar’ın sunumu esnasında duygu dolu anlar yaşandı. Hastanenin kuruluşundan bugüne kadar bir çok kişinin anılarına seminerinde yer veren Sabri Acar vefat edip aralarından ayrılanları da unutmadı.

Programın sonunda toplu fotoğraf çekimi oldu. Otel 1919’da akşam yemeği yenerek program geç saatlere kadar devam etti.

 

OMÜ Çocuk Sağlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert