OMÜ FETÖ Komisyonu tarafından görevinden ihraç edilen Doç. Dr. Muhammed Fatih Genç OHAL Komisyonu Tarafından Görevine İade Edildi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ FETÖ Komisyonu tarafından görevinden ihraç edilen Doç. Dr. Muhammed Fatih Genç OHAL Komisyonu Tarafından Görevine İade Edildi!
19.06.2018 10:03:45

 

OMÜ FETÖ Komisyonu tarafından görevinden ihraç edilen Doç. Dr. Muhammed Fatih Genç OHAL Komisyonu Tarafından Görevine İade Edildi!

By Lock kullandığı iddiasıyla OMÜ FETÖ komisyonu tarafından olumsuz karar vermesi üzerine KHK ile görevinden ihraç edilen Doç. Dr. Muhammed Fatih Genç aklanarak görevine iade edildi.

OMÜ İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammed Fatih Genç, üzerine kayıtlı internet hattının 2011 yılında kapattırdıktan daha sonra 2014 yılındaki kullanıcısının By Lock programı indirmesi üzerine sehven By Lock kullanıcı olarak görüldüğü için OMÜ FETÖ komisyonu tarafından hakkında FETÖ şüphelisi kararı verilerek KHK ile görevinden ihraç edilmişti.

Doç. Dr. Muhammed Fatih Genç, göreve dönmek için açmış olduğu davaları kazanarak mahkeme tarafından görevine dönme kararı verilmesi üzerine OHAL Komisyonun oy birliğiyle görevine geri dönme hakkı kazandı.

Mahkeme, üzerine atılı By Lock kullandığı suçunu işlemediği ve FETÖ ile herhangi bir illiyet, iltisak ve irtibatının tespit edilmediği kararını verdiği OMÜ İlahiyat Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammed Fatih Genç hakkında OMÜ’nün ihraç kararını iptal etti.

Fatih Genç böylece görevine geri döneceği gibi iki yıl boyunca alamadığı özlük haklarını da yeniden alma hakkı kazanmış oldu.

HAK YERİNİ BULDU

OMÜ FETÖ komisyonu tarafından herhangi bir resmi belge olmamasına rağmen ‘sosyal çevre araştırması’ gibi tuhaf bir gerekçeyle FETÖ şüphelisi ilan edilen OMÜ İlahiyat Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammed Fatih Genç’in OHAL Komisyonu tarafından göreve iade edilmesi karafı OMÜ yönetimi tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Öte yandan hakkında FETÖ şüphelisi iddiası şeklinde karalama haberleri dahi yapılan Genç’in aklanma kararı STK’ları ve yakınları tarafından sevinçle karşılandı.

Karar ‘hak yerini buldu’ şeklinde değerlendirildi.

OMÜ İlahiyat Fakültesi Muhammed Fatih Genç FETÖ By Lock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Serra     0000-00-00 Siz hakimmisiniz savcımısınız isminden başka birşey bilmediğiniz biri hakkında iftira atıp kendini dünyanın en masum insanı görmekte yeni moda oldu iftira eden iftira bulsun!
Murat Üstün     2018-06-19 Torpil torpil torpil... Ailesi AK Partili olunca ve etkileyeceği yerler olunca göreve iade edilirsin. Babası Mustafa Genç, Babasının amca oğlu Belediye Başkanı O.G olunca kayıtlarda görmezden gelinir. Başkaları uğraşsın dursun. Onların torpilli arkası yoksa cezaevi de yatar, ailesi aç da yatar.
GALERİLER
Advert
Advert