OMÜ Kayıtlarında Sona Doğru
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ Kayıtlarında Sona Doğru
05.09.2018 15:23:04

 

OMÜ Kayıtlarında Sona Doğru

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) 2018-2019 eğitim-öğretim yılı kesin kayıtlarının sonuna yaklaşıldı. 3 Eylül Pazartesi günü başlayan kayıtların büyük bir bölümü tamamlandı. İlk üç günde 8 bine yakın yeni OMÜ öğrencisi kesin kaydını yaptırdı. E-Kayıtlar 5 Eylül Çarşamba (Bugün) kapanırken OMÜ Kayıt Merkezinde 7 Eylül Cuma mesai sonuna kadar kayıtlar alınmaya devam edecek.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), yeni öğrencilerini Öğrenci Yaşam Merkezi’nde kurulan kayıt ve bilgilendirme masalarında karşılıyor. Samsun Üniversitesinin ilk öğrencileri de OMÜ Kayıt Merkezi’nde kesin kayıtlarını tamamlayabiliyor.

Şehir dışından gelen öğrenciler havaalanında ve otogarda OMÜ Öğrenci Konseyi tarafından karşılanarak Kayıt Merkezi’ne servislerle yönlendiriliyor.

Bu yıl OMÜ'ye açılan öğrenci kontenjanı 9 bin 713 kişi oldu. Ayrıca 541 öğrenci de dikey geçiş yerleştirmeleri ile OMÜ’ye kayıt yaptırma hakkı kazandı. 508 Öğrenci kontenjanı bulunan Samsun Üniversitesine15 de dikey geçiş yerleştirmeleri ile öğrenci gelecek.

Kayıt yaptıracak öğrencilerin kısıtlı bir sürenin kaldığını da göz önüne alarak OMÜ web sitesinde yayınlanan “Kesin Kayıt Kılavuzları”nı mutlaka incelemeleri ve kayıtlar sırasında burada belirtilen şartlara göre hareket etmeleri önem arz ediyor.

​Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ Öğrenci Konseyi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert