Advert
Omü Öğrenci Konseyinden Taşçı'ya Ziyaret
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Omü Öğrenci Konseyinden Taşçı'ya Ziyaret
12.01.2017 12:30:03

 

Omü Öğrenci Konseyinden Taşçı'ya Ziyaret

​Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’yı ziyaret etti. Öğrencileri makamında ağırlayan Başkan Taşçı, OMÜ’lü öğrencilerle güçlü bir bağ kurduklarına dikkat çekerek, “OMÜ’lü öğrencilerle güçlü bir bağımız var. Biz her birini kendi çocuklarımız gibi görüyoruz. Zira her biri bize, ailelerinin emaneti” dedi. Konsey Başkanı Muhsin Oğul ise, "Başkan Taşçı bizim ağabeyimiz. Varlığı bize güç veriyor" diye konuştu.

Samsun Haber - OMÜ’de geçtiğimiz günlerde yapılan konsey başkanlığı seçimlerini kazanarak öğrencileri temsil etme şansını kazanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi Başkanı Muhsin Oğul ve konseyin yönetim kurulu üyeleri, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’yı ziyaret etti.

'GÜÇLÜ BİR BAĞIMIZ VAR'

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin, Atakum İlçesinde olması nedeniyle diğer belediye ve kurumlara nazaran daha sıkı bir ilişki içerisinde olduklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden birisi olan OMÜ, şehrimizin önemli markalarından birisidir. Bu önemli eğitim markasının ilçemizde olması bizim açımızdan önemli bir gerçektir. Öğrencilerin tamamına yakınının ilçemizde okuması, ilçemizde ikamet etmesi bizi diğer belediye veya kurumlara göre daha yakın bir ilişki içerisinde tutuyor. OMÜ’lü öğrencilerle güçlü bir bağımız var. Biz her birini kendi çocuklarımız gibi görüyoruz. Zira her biri bize, ailelerinin emanetidir. Belediyemizde kurduğumuz Gençlik Masası da bu noktada önemli bir iletişim kaynağı olarak öğrencilerimizle aramızda önemli bir köprü oluyor” dedi.

'GENÇLER, 15 TEMMUZ KAHRAMANLARI'

Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini söyleyen Başkan Taşçı, bu dönemde gençlere büyük işler düştüğüne dikkat çekerek, “Gençlerimizin duyarsız olduğu gibi yanlış bir kanı vardı. 15 Temmuz sürecinde gördük ki, gençlerimiz tıpkı dedeleri gibi milli mücadele ruhuna sahipler. O gece ve devamında milli iradeye sahip çıkmak için sokaklara dökülenlerin büyük bir kısmı gençlerden oluşuyordu. Ben gençliğe ve gençliğin yüreğindeki vatan aşkına, millet sevdasına inanıyor ve güveniyorum. Bu anlamda Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi de bu birlik ve beraberliğin sağlanması, devamlılığı noktasında önemli bir misyona sahip. Biz de her zaman olduğu gibi bundan sonra da konseyin yanında olmaya devam edeceğiz. Yeni yönetime başarılar diliyorum” diye konuştu.

'TAŞÇI BİZİM AĞABEYİMİZ'

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın OMÜ’lü öğrencilere olan yakınlığı ve desteğinden dolayı memnun olduklarını söyleyen Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi Başkanı Muhsin Oğul, konseyin yeni döneminde bu yakınlığı da daha da arttıracaklarını kaydetti. Başkan Taşçı’ya teşekkür eden Başkan Oğul, “Başkan Taşçı bizler için her zaman iyi bir ağabey oldu. Öğrenci arkadaşlarımızın her zaman yanında ve destekçisi oldu. Bu anlamda kendisine teşekkür ediyoruz. OMÜ Öğrenci Konseyi bizler de her zaman kendilerinin destekçisiyiz. Açık konuşmak gerekirse Başkan Taşçı’nın varlığı birçok noktada bize güç veriyor. Bundan sonra da her zaman birlikte olmaya, işbirliği içerisinde bulunmaya özen göstereceğiz” şeklinde konuştu. Kendisini ziyarete gelen öğrencilere belediyenin yayını olan kitapları hediye eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, içerisinde kırtasiye malzemesi ve flaş bellek bulunan hediye çantalarını takdim etti. Başkan Taşçı daha sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi başkan ve yönetimiyle hatıra fotoğrafı çekindi.

omü İshak Taşçı Atakum İlçesi Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert