Omü Trafik Kurulu Saha Turunda
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Omü Trafik Kurulu Saha Turunda
12.06.2020 15:45:36

 

Omü Trafik Kurulu Saha Turunda

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) bünyesinde bulunan Trafik Kurulu, Üniversitenin Kurupelit Kampüsü’nde Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı başkanlığında yapılan toplantı sonrasında sahada incelemelerde bulundu.

Saha çalışması amacıyla yapılan kampüs turunda Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı’ya, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkan Vekili Barış Alkur ve Trafik Kurulu üyeleri ile projeden sorumlu mühendisler eşlik etti.

 

Geliştirilen proje; araç ve yaya trafiğinin konforlu ve güvenli olması için

Kampüs turunda, Genel Sekreter Doç. Dr. Kabadayı ve beraberindeki Trafik Kurulu üyeleri; OMÜ’nün merkez kampüsü konumundaki Kurupelit Yerleşkesi’nin genelinde araç ve yaya trafiğinin konforlu ve güvenli olarak işlemesi için geliştirilen projenin aşamalarını yerinde gözlemleyip, değerlendirmelerde bulunarak fikir ve görüşlerini paylaştılar. Bu kapsamda kampüsteki hız sınırlamaları, ulaşım ve yaya güvenliğine dair alınan önlemler, trafik işaretlemeleri ve iyileştirilmesi gereken noktalar gözden geçirildi.

 

Kampüs bisiklet yolunun yüzde 70’i tamamlandı

Yapılan saha gezisinde ayrıca, yapımı yüzde 70 seviyesine ulaşan ve tamamlandığında tüm kampüsü katedecek olan “bisiklet yolu”nun çalışmaları takip edilirken, Genel Sekreter Kabadayı söz konusu yolun boyanmasında görev alan çalışanlarla bir süre sohbet ederek onların öneri ve taleplerini dinledi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ Doç. Dr. Menderes Kabadayı Omü Trafik Kurulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert