OMÜ Türkçe Başarısını Rektör Bilgiç'le Paylaştı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ Türkçe Başarısını Rektör Bilgiç'le Paylaştı
22.05.2018 12:26:42

 

OMÜ Türkçe Başarısını Rektör Bilgiç'le Paylaştı

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsünün organize ettiği “Karamanoğlu Mehmet Bey'i Anma ve TÖMER'ler Arası Türkçe Konuşması Yarışması"nda Türkiye 1.si olarak büyük bir başarıya imza atan OMÜ Türkçe öğrencisi Sabrije Isljamı, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç'i ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Sabrije Isljamı'ye Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (OMÜ TÜRKÇE) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ömer Saraç, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Seyfullah Öztürk ve Öğr. Gör. Yahya Kurt ile Öğr. Gör. Vildan Öncül eşlik etti.

Türkiye’nin farklı üniversitelerinde Türkçe öğrenen uluslararası öğrencilerin, jüri karşısında kıyasıya mücadele ettiği yarışmanın galibi olan Sabrije Isljamı'yi kutlayan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Isljamı'ye OMÜ'yü temsilen hediye takdim etti. Rektör Sait Bilgiç ayrıca bu başarının mimarı olan OMÜ TÜRKÇE yönetim kurulu üyeleri ve akademisyenlerini de kutlayarak verdikleri emekler için teşekkür etti.

14 yıldır düzenlenen “Karamanoğlu Mehmet Bey'i Anma ve TÖMER'ler Arası Türkçe Konuşması Yarışması”nın 15.'si, önümüzdeki yıl Omü'nün ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sabrije Isljamı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert