​OMÜ ve Gürcistan Gori Devlet Eğitim Üniversitesi Arasında Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​OMÜ ve Gürcistan Gori Devlet Eğitim Üniversitesi Arasında  Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı
12.06.2019 10:36:39

 

​OMÜ ve Gürcistan Gori Devlet Eğitim Üniversitesi Arasında Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Gori Devlet Eğitim Üniversitesi (Gürcistan) arasında ortak bilimsel çalışmalar, eğitim-öğretim ve kültürel iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Gori Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Giorgi Sosiashvili tarafından OMÜ Rektörlük makamında imzalandı.

Protokol imza töreninde ayrıca, Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, Samtkhe Javakheti Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Roin Kavreli Shvili, Gori Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Otar Janelidze ve Diş Hekimliği Fakültesi dekanı Prof. Dr. Selim Arıcı hazır bulundu.

OMÜ Rektörü Bilgiç ve Gori Üniversitesi Rektörü Sosiashvili, yapılan anlaşmadan duydukları memnuniyeti dile getirerek işbirliğini sürdürmek istediklerini ifade etti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Gori Devlet Üniversitesi protokol ile araştırma, eğitim-öğretim konularında her iki üniversitenin öğretim üyeleri, araştırmacıları, uzmanları ve öğrenciler arasındaki ilişkileri teşvik etmek ve bilimsel amaçlı organizasyonlardaki deneyimlerini birbirlerine aktarmak amaçlanıyor.

İmza törenin ardından OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Gori Devlet Eğitim Üniversitesi (Gürcistan) Rektörü Prof. Dr. Giorgi Sosiashvili’ye üniversitenin hediyesini takdim etti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gori Devlet Üniversitesi Gürcistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert