OMÜ’de Antrenör Gelişim Semineri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’de Antrenör Gelişim Semineri
19.02.2018 13:35:04

 

OMÜ’de Antrenör Gelişim Semineri

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) iş birliğinde, İl Müdürlüğü bünyesinde çeşitli spor branşlarında görev yapan 120 antrenöre “Antrenör Gelişim Semineri” verildi.

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde bulunan Dereköy Kamp Merkezi’nde gerçekleşen seminere OMÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Murat Terzi, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş, akademisyenler ve spor antrenörleri katıldı.

“Olimpiyat deneyimi yaşamış bir kent olarak antrenörlerimizin yanındayız” 

Rektör Danışmanı Doç. Dr. Murat Terzi seminerde yaptığı konuşmada sporun ve sporcunun akademik anlamda desteklenmesinin Samsun’un sportif anlamdaki başarısını arttıracağına vurgu yaparak “Bunun yanında üniversite olarak spor antrenörlerine nasıl beslenmeleri ve nasıl davranmaları gerektiğini akademik bir bakış ile anlatacağız. Spor Bilimleri Fakültesi ve sağlık alanındaki fakültelerle iş birliği içerisinde sporcu ve spor antrenörlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Olimpiyat deneyimi yaşamış bir şehir olarak olimpiyatlara hazırlanan spor antrenörlerinin yetişmesine destek vermek amacıyla ve bu alanlarda değişik branşlarda sporculara ayrı bir efor ayrı bir özveri sergilemelerinin gerektiğini hatırlatarak akademik bir disiplinle görevimizi yerine getirmeye çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Dereköy Kamp Merkezi Müdürü Cemalettin Kapca da il ve ilçelerde faaliyet gösteren 120 kişilik çeşitli branşlarlardaki antrenörlerin bilgi ve deneyimlerini arttırmayı hedeflediklerini söylerken madde bağımlılığına da değinerek “Son yıllarda ülkemizde madde bağımlılığına karşı mücadelede ve bu hususta bilinçlendirme çalışmalarına destek sağlama bağlamında spor antrenörlerimizin farkındalığın artırılmasını sağlamak amacıyla da seminerimizi gerçekleştiriyoruz.” sözlerine yer verdi.

4 Oturum olarak gerçekleşen seminere;1.Oturumda Yrd. Doç. Dr. Serap Güleç Bağımlılıkla mücadele eğitimi, 2.Oturumda Yrd. Doç. Dr. Oya Sevcan Orak “Sporcu –Antrenör İhmal ve İstismarı Farkındalık Eğitimi”, 3.Oturumda Doç. Dr. Hatice Kumcağız “Sporla Psikolojisi Eğitimi”, 4.Oturumda Yrd. Doç. Dr. Pınar Sökülmez Kaya “Sporda Beslenmenin Önemi”  konularıyla katıldılar.

Eğitim semineri Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz ve Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş’ın yaptığı genel değerlendirme ile son buldu.

​Samsun OMÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert