​OMÜ’de FETÖ Temizliği Sil Baştan!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​OMÜ’de FETÖ Temizliği Sil Baştan!
31.05.2018 11:14:36

 

​OMÜ’de FETÖ Temizliği Sil Baştan!

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünün ardından görevinden alınan OMÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bulut’un etkin pişmanlıktan yararlanmak üzere verdiği ifadede isimleri geçen siyasetçi, eğitimci ve bürokratların ifadelerine başvurulup vurulmadığı merak ediliyor.

OMÜ’deki Paralel ve FETÖ yapılanmasını 2012 yılındaki rektörlük seçimlerinden itibaren anlatan Ahmet Bulut’un ifadeleri OMÜ’deki FETÖ temizliğinin adeta sil baştan yeniden yapılması gerektiği hususunu gözler önüne seriyor.

CEMAAT’İN DESTEKLEDİĞİ REKTÖR ADAYLARI

2012 yılındaki rektörlük seçimlerinde Sait Bilgiç ve Hüseyin Akan aday olarak girdiklerini ve Sait Bilgiç'i ile Hüseyin Akan'ı destekleyen öğretim üyeleri arasında cemaat mensubu olduğu iddia edilen kişilerin de olduğunu belirten Bulut, Cemaat içinde bu bölünme olmuş olmasına rağmen Hüseyin Akan büyük bir farkla rektörlük seçimlerini kazandığını seçimlerden sonra Hakan Leblebicioğlu, Mahmut Aydın ve OMÜDER'in desteklediği Halis Ölmez rektör yardımcısı olarak atandığını kaydediyor.

O dönemde kendisinin Hüseyin Akan'ı desteklediğini, seçimlerde Sait Bilgiç'i desteklemiş olmama rağmen Hüseyin Akan'ın üniversiteye ve şehre daha fazla katkısı olduğunu düşündüğüm için desteklediğini Sait Bilgiç'i destekleyenler arasında ise AK Partililer, Ülkücüler ve bir kısım da cemaat sempatizanı kişiler olduğunu belirten Ahmet Bulut şöyle devam ediyor;

“O tarihlerde Hüseyin Akan'ın cemaat sempatizanlarının destekleriyle kazandığı her yerde konuşuldu.

CEMAAT’İN YURT DIŞI GEZİLERİNE KİMLER KATILDI

Ben İrfan Şaka'nın ifadesinde belirttiği benimle ilgili bir takım bilgilere katılıyorum, ancak hiçbir şekilde hükumet aleyhine devlet büyüklerine karşı hakaret içeren paylaşımlar yapın diye talimat vermedim. Sadece gündemde olan konularla ilgili olarak Nevzat Karakaya'nın bana vermiş olduğu bilgileri alt grubumla paylaştım.

2012 yılının başlarında Almanya'da Türkçe Olimpiyatlarının finali vardı, Samsundaki cemaatin iş adamları sponsorluğunda ben, Yakup Keskin ve şu anda rektör olan Sait Bilgiç'le Almanya'ya gittik, 3-4 gün kaldık. Bizi orada cemaatin mensupları ağırladı ve otellerde kaldık. Sait Bilgiç o tarihlerde YÖK üyesi idi. Bizim bu organizasyonu Yakup Keskin koordine etmişti. Kimlerle görüştüğünü bilmiyorum."

Prof. Dr. Ahmet Bulut’un etkin pişmanlık müracaatı kapsamında vermiş olduğu ifadeler doğrultusunda OMÜ’deki FETÖ temizliğinin sil baştan yeniden yapılması gerektiği belirtiliyor.

http://www.akasyam.com/akasyamhaber-omunun-feto-dosyasini-aciyor-160541/

http://www.akasyam.com/omunun-feto-imamlarini-desifre-ediyoruz-160567/

http://www.akasyam.com/omudeki-fetonun-ogretim-uyesi-yapilanmasi-desifre-oldu-160638/

http://www.akasyam.com/omuden-kimse-yokmu-dernegi-ile-mozambik-gezisine-kimler-katildi-160690/

http://www.akasyam.com/sait-bilgici-almanyada-cemaat-mensuplari-agirliyor-160698/​

 

OMÜ FETÖ Sait Bilgiç Hüseyin Akan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER