OMÜ’den Belediye Başkan Adaylarına Sertifikalı Eğitim!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’den Belediye Başkan Adaylarına Sertifikalı Eğitim!
25.10.2018 14:44:29

 

OMÜ’den Belediye Başkan Adaylarına Sertifikalı Eğitim!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) ilk kez, yerel seçimlerde, belediye başkanlığı veya belediye meclis üyeliğine aday olmayı düşünen ya da siyaset yapmaya ilgi duyan kişilere, seçimlere bilimsel ve etkili hazırlık donanımı sağlamak amacıyla eğitim verecek.

OMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri; Prof. Dr. Ahmet Mutlu, Prof.Dr. Nuray Keskin ile OMÜ İletişim Fakültesi öğretim üyeleri; Doç. Dr.Onur Bekiroğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Mevlüde Nur Erdem tarafından 17, 18, 24, 25 Kasım 2018 tarihlerinde verilecek eğitim 20 saat sürecek.

Eğitim; Belediyelerden Beklentiler Nelerdir? Seçimlerde Temel Başarı Unsurları, Siyasal İletişim ve Seçim Kampanyası konu başlıklarından oluşacak. Katılım ve yerel demokrasi gerekleri, yerel hizmet gerekleri, seçmen tercihini belirleyen faktörler, seçim kazanan kampanyaların ve belediye başkanlarının genel nitelikleri, aday imajı, hitabet ve beden dili, pazarlama yönetimi, dijital medya ve halkla ilişkiler, sosyal psikoloji ve gündem belirleme konularının yanı sıra; etkili iletişim teknikleri, sloganlar ve mesajlar, yerel medya kullanımı, sosyal medya kullanımı, kamuoyu araştırması, yerel seçim kampanyasının işlevleri, yerel seçim kampanyası nasıl yürütülür? Yerel seçim kampanyasının planlanması ve finansmanı, kampanya hazırlanması alt başlıkları eğitim kapsamında anlatılacak.

OMÜSEM Eğitim salonunda gerçekleştirilecek eğitimin sonunda devam şartlarını yerini getiren katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecek.

Eğitimle ilgili ayrıntılı bilgiye OMÜSEM’in kurumsal web sitesi olan (sem.omu.edu.tr) adresinden ulaşılabilir.

​Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜSEM yerel seçimler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Başkan Adayı     2018-10-26 Bunlara gerek yok, bi siyasetçinin götünde gezini en az 90 kilo olun ve badem bıyık bırakın.Nur topu gibi bir belediye başkan adayısınız :)
GALERİLER