OMÜ’lü Öğrenciler Yaşlıları Unutmadı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’lü Öğrenciler Yaşlıları Unutmadı
06.11.2017 13:57:25

 

OMÜ’lü Öğrenciler Yaşlıları Unutmadı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi sosyal sorumluluk kapsamında, OMÜ Genel Sekreter Yardımcısı Serap Sivrioğlu Sezer’in de katılımıyla Ladik Kemal Kaplan Huzurevi’nde kalan yaşlıları ziyaret etti.

Bu anlamlı ziyarette; Genel Sekreter Yardımcısı Serap Sivrioğlu Sezer, OMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Muhsin Oğul ve beraberindeki öğrenciler Huzurevi sakinleri ile bir araya gelip sohbet ederek onlara moral verdiler.

“YAŞLILIK HAYATTAN İZOLE EDİLMEK DEĞİLDİR”

Genel Sekreter Yardımcısı Serap Sivrioğlu Sezer, yaşlılığın hayattan izole edilmek anlamına gelmediğini vurgulayarak ziyarete dair duygularını şu sözlerle anlattı: “Burada kalan büyüklerimizin yorgun ama asla yaşlanmayan yüreklerini kendi yüreğimizde hissettik ve çok duygulandık. Bazı yaşlıların hayat hikâyeleri bizi etkiledi. Bu anlamda her yaştan insanın bu insanlara yalnız olmadıklarını göstermeleri gerekiyor.”

Ladik Kemal Kaplan Huzurevi’nde bulunmaktan ötürü OMÜ öğrencileri olarak büyük onur duyduklarını belirten Öğrenci Konseyi Muhsin Oğul ise “Büyüklerimiz bizim baş tacımız. Sadece bugün değil, bundan sonraki süreçte de bu tür insana ve kalplere dokunan faaliyetleri gerçekleştirerek hem öğrenci arkadaşlarımızın istek ve taleplerini yerine getirmek hem de dedelerimizin ve ninelerimizin yüzünü az da olsa güldürme, onları mutlu etme gayesi içerisinde olacağız.” dedi.

“YÜZLERİNDE BİR TEBESSÜM BIRAKABİLDİYSEK NE MUTLU BİZLERE”

Eğitim-öğretim alanında olduğu gibi sosyal sorumluluk şuuru doğrultusunda üzerlerine düşen görevleri ifa etmek amacıyla ziyaretlerde bulunduklarını hatırlatan Konsey Başkanı Muhsin Oğul “Ahde vefa bilinciyle yoluna devam eden Türk gençliği olarak eli öpülesi büyüklerimizi ziyaret edip kendilerinden hayır dualarını alarak vicdani sorumluluğumuzu yerine getirdik. Değerli ve saygıdeğer büyüklerimizin yüzlerinde küçük de olsa bir tebessüm bırakıp onlara yalnız olmadıklarını hissettirdiysek ne mutlu bize. Bugün bizimle birlikte olan Genel Sekreter Yardımcımız Serap Sivrioğlu Sezer Hanımefendiye, değerli arkadaşlarıma, Huzurevi çalışanlarına ve yoğun ilgilerinden dolayı büyüklerimize minnet ve şükran duygularımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Ziyarette, yaşlılarla müzik eşliğinde pasta kesip zaman geçirerek önemli bir diğerkâmlık örneği gösteren OMÜ’lü öğrenciler anlamlı bir ziyarete daha imza atmış oldular.

 

OMÜ Öğrenci Konseyi Ladik Kemal Kaplan Huzurevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert