Advert
OMÜ’nün Dış Değerlendirme Süreci Başladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’nün Dış Değerlendirme Süreci Başladı
12.10.2017 10:36:23

 

OMÜ’nün Dış Değerlendirme Süreci Başladı

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından yürütülen Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) Kurumsal Dış Değerlendirme süreci kapsamında YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, üniversiteyi ziyaret ettiler.

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Takım Başkanı Prof. Dr. Sevim Rollas (Marmara Üniversitesi emekli öğretim üyesi), değerlendiriciler; Prof. Dr. Belma Akşit (Maltepe Üniversitesi), Prof. Dr. Haluk Özmen (Karadeniz Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. Akile Reşide Gürsoy (Beykent Üniversitesi), Ümmühan Çelik (Kocaeli Üniversitesi) ile gözlemci Doç. Dr. Rüyam Küçüksüleymanoğlu’ndan (Uludağ Üniversitesi) oluşan YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, Rektörlük Senato Salonu’nda yapılan toplantıda OMÜ Kalite Komisyon Üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan da hazır bulundu.

“Gözle görülür bir dinamizm içindeyiz”

Toplantının açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç konuklarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek kurumsal olarak yaşadıkları uzun soluklu bu süreçte üniversitenin gözle görülür ve hissedilir bir dinamizm yakaladığını, bu heyecanı kararlılıkla sürdüreceklerini vurguladı.

“Kalite süreci yolda olmaktır”

Ardından OMÜ Kalite Komisyonu üyesi Doç. Dr. Nuray Keskin, yapmış olduğu barkovizyon eşliğindeki kapsamlı sunumda üniversite ve Kalite Komisyonu’nun şu ana kadar yapmış olduğu çalışmalar hakkında YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyelerini bilgilendirdi. Doç. Dr. Keskin kalite sürecini “yolda olmak” tabiri ile özetlerken kalite kültürünü yaygınlaştırmak ve özümsemek adına Üniversite olarak çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Toplantı sonrasında YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve OMÜ Kalite Komite Komisyonu Üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirerek Kurupelit Yerleşkesi’nde saha ziyaretleri gerçekleştirdi.

Sırasıyla Diş Hekimliği Fakültesi, Öğrenci Yaşam Merkezi, KİTAM (Karadeniz İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi), Mühendislik Fakültesi, öğrenci kantinlerini ve son olarak Merkez Kütüphane’yi ziyaret edip gözlemleyen Takım Üyeleri, yetkililerden bilgi aldı. YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyeleri, saha ziyaretleri sırasında öğrencilerle de sohbet ettiler.

YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Takım Üyelerinin son değerlendirme ziyareti 2017 Kasım ayında gerçekleşecek.

Prof. Dr. Sait Bilgiç YÖK OMÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert