Omü’ye fetö’den açığa alınan bir rektör yardımcısı geliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Omü’ye fetö’den açığa alınan bir rektör yardımcısı geliyor!
01.06.2018 10:06:26

 

Omü’ye fetö’den açığa alınan bir rektör yardımcısı geliyor!

​Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne, FETÖ’den açığa alınan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi eski başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen’in Rektör Yardımcısı olarak getirileceği iddia ediliyor.

Malatya İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Tıp Merkezi eski başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen’in FETÖ’den açığa alındığı bilinmesine rağmen OMÜ Rektörü Sait Bilgiç’in hangi akla hizmetle böyle bir ismi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi hastanelerden sorumlu rektör yardımcısı olarak getirteceğinin sırrı henüz çözülemedi.

İddialara göre Prof. Dr. Ünsal Özgen döneminde İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, toplam 131 milyon TL'lik borç nedeniyle çalışamaz hale gelmişti.

Özgen’in 3 yıl başhekimlik, hastaneden sorumlu tıp fakültesi dekanlığı ve rektör yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra FETÖ'den açığa alındığı ulusal basına yansımıştı.

 TIP MERKEZİNİ BATIRMIŞ

Ulusal medyada yer alan haberlerde Malatya İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Tıp Merkezini tam kapasite çalışarak vatandaşlara hizmet vermesi için mücadele veren yeni başhekim Hakan Parlakpınar, Özgen’in hastaneye verdiği tahribatı şu şekilde ifade etmişti;

 “Geçtiğimiz ay asistanların maaşlarını, doktorların döner sermayeden aldığı paraları keserek ödedik. 131 milyon liralık toplam borcun nasıl yapıldığıyla ilgili gerekli çalışmalar başlatıldı. Kesin sonuç Sayıştay incelemesiyle ortaya çıkacak Böyle bir merkezin borca kurban gitmesine izin vermeyeceğiz."

Hastanedeki kadro sıkıntısının mevcut borcu katladığını anlatan Parlakpınar, hemşire ve memurların aylık hastaneye 5 milyon lira maliyetinin bulunduğunu söyledi.

SU BORCU BİLE VAR

Parlakpınar, “Bakanlığa 120'si kadrolu, 136'sı da taşeron olmak üzere 256 personele ihtiyacımız olduğunu söyledik, gerekenin yapılmasını bekliyoruz" dedi. Parlakpınar, hastanenin su borcunun faiziyle birlikte 5,9 milyon liraya ulaştığını anlattı.

FETÖ Prof. Dr. Ünsal Özgen Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sait Bilgiç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Aklı başında olan     2018-06-18 Bahsi geçen şahıs FETÖ'cü ise Rektör aklını peynir ekmekle yemiş olmalı. Öyle olmadığını da hepimiz biliyoruz. Yazıktır, ayıptır, iftiradır......
doğru iş     2018-06-08 Demekki adam doğru iş yapıyormuş desene.
kimin yerine     2018-06-03 Kimin yerine gelecekmiş? En fazla üç rektör yardımcısı olabileceğine göre bir rektör yardımcısı görevinden alınacak. Umarım Mehmet Kuran'ın yerine gelir çünkü kendisinden ve yaptığı işlerden kimse memnun değil!
GALERİLER
Advert
Advert