Ön yargılara karşı sokak aksiyonu; Buyrun, ben Müslümanım!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ön yargılara karşı sokak aksiyonu; Buyrun, ben Müslümanım!
15.04.2019 10:44:41

 

Ön yargılara karşı sokak aksiyonu; Buyrun, ben Müslümanım!

“Buyrun, ben Müslüman’ım” isimli IGMG aksiyonu bu yıl da gerçekleştiriliyor.

Önümüzdeki cumartesi günü (29.04.2017) binden fazla gönüllü Müslüman, Avrupa genelinde işlek noktalarda kurulmuş 200 civarı stantta vatandaşlarla bire bir iletişime geçecek. Aksiyonun mottosu bu yıl da tanışıklığı artırmak, ön yargıları yıkmak olacak.

İslam Toplumu Millî Görüş Genel Sekreteri Bekir Altaş aksiyon öncesi bir açıklama yaptı. “Geçmiş yıllarda edindiğimiz pozitif tecrübeleri devam ettirerek aynı toplumda yaşadığımız insanlarla iletişimimizi güçlendirmek için çalışacağız.” diyen Altaş, yabancı ve İslam düşmanlığının en yoğun olduğu yerlerin Müslümanlarla iletişimin en az yaşandığı bölgeler olduğunu gösteren bilimsel araştırmalara atıfta bulunarak, aynı durumun ön yargılar için de geçerli olduğunu vurguladı.

Altaş, “Buyrun, ben Müslüman’ım aksiyonu aynı toplumda yaşadığımız insanlara zahmetsiz ve doğrudan bizlerle iletişim kurma imkânını sunan bir çalışmadır. Aynı zamanda Müslümanları yakından ve yerinde tanımak için sunulmuş güzel bir fırsattır. Buna çok önem veriyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Aksiyon için hazırlanan stantlarda bilgilendirme broşürleri yer alacak. Ayrıca toplumsal birliktelik için doğrudan iletişim ve fikir alışverişinin neden önemli olduğu aktarılacak. Konuşma teklifini kabul eden insanlara teşekkürün küçük bir ifadesi olarak gül takdim edilecek.

“Buyrun, ben Müslüman’ım” aksiyonu ilk kez 2015 yılında IGMG tarafından gerçekleştirildi. Aksiyon Avrupa genelindeki IGMG şubeleri tarafından düzenleniyor. Aksiyon çerçevesinde Almanya’da Berlin, Hamburg, Hannover, Dortmund, Köln, Frankfurt a.M., Stuttgart, Münih gibi metropollerin de aralarında bulunduğu birçok şehirde toplam 106 stant kurulacak. Geçtiğimiz yıl aksiyonda 130 bin kişiye ulaşılmıştı.

İslam Toplumu Millî Görüş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER