ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu Samsun’da Temaslarda Bulundu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu Samsun’da Temaslarda Bulundu
24.03.2018 13:20:08

 

ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu Samsun’da Temaslarda Bulundu

​ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit BEKİROĞLU, SAMİMDER(Samsun İmam Hatipliler Mezunlar ve Mensuplar Derneği)nin davetlisi olarak Samsun’a geldi.

Tekkeköy İmam Hatip Ortaokulu ve Samsun İmam Hatip Lisesinde İmam Hatipli Öğrenciler ile “İmam Hatipli olmak” ile ilgili seminerler veren BEKİROĞLU; gençlerin sürekli okuyarak, sanatla, sporla uğraşarak kendilerini yenilemeleri gerektiğini ifade etti. Gençlerin İmam Hatip şuuru ile,kardeşlik, paylaşma ve yardımlaşma duyguları ile kimseyi ötekileştirmeden örnek olarak davranmaları gerektiğini belirterek gençlere okuma, düşünme, sorgulama, soru sormalarını, ne aldanan ve ne aldatan olmamalarını, emredildiği gibi dosdoğru olmalarını tavsiye etti.

 Daha sonra Samsun Valisi Osman KAYMAK’ı ziyaret eden ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit BEKİROĞLU ve SAMİMDER Başkanı M.İrfan YETİK ;Samsundaki ve ülke genelindeki İmam Hatip Okulları ile ilgili istişarelerde bulundular. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, Canik, İlkadım ve Atakum Belediye Başkanlarının ziyareti ardından İlim Yayma Vakfında İstişare ve Hasbihal Programına katılan BEKİROĞLU,burada yaptığı konuşmasında;” İmam Hatiplerin  oranı şuanda  yüzde 14 tür, 28 Şubat sürecinde bu oran yüzde 10 idi. Dolayısıyla bu oran doğal olması gerekenin altındadır ve her taraf imam hatip oluyor algısı gerçeği yansıtmamaktadır” dedi. Ayrıca velilerin öğrenciyi sadece  imam hatibe göndererek veli olma, örnek olma sorumluluğundan kurtulamayacağını, çocuğun geleceği için sürekli ilgi ve destek olarak okul ile işbirliğine devam etmesi  gerektiğini belirtti. Toplantıda söz alan Samsun eski milletvekili ve İmam Hatip Platformu Başkanı Mehmet KURT; ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit BEKİROĞLU’na teşekkür ederek Samsunda bulunan İmam Hatip okullarına destek olmaya çalıştıklarını, bu okullardan mezun olanların aidiyet duygusu ile biraraya geldiklerini ifade etti.

SAMİMDER(Samsun İmam Hatipliler Mezunlar ve Mensuplar Derneği) Başkanı M.İrfan YETİK ise ÖNDER Genel Başkanı başta olmak üzere ilçe dernek başkanlarına, okul idarecilerine, platform üyelerine ve öğretmenlere teşekkür ederek SAMİMDER’in faaliyetlerini tanıttı. Programda ayrıca İHL öğrencileri K.Kerim  ve şiirler okudu ve Kandil duası yaptılar.Programın ardından Halit Bekiroğlu Samsundan ayrıldı. 

​ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert