Ordu İYİ Parti İl Başkanının FG plakası!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ordu İYİ Parti İl Başkanının FG plakası!
14.04.2018 11:59:25

 

Ordu İYİ Parti İl Başkanının FG plakası!

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i çağrıştırdığı için “FG” harf grubu plakanın, Ordu İyi Parti İl Başkanı Tevfik Karabulut tarafından parti aracı olarak kullanıldığı ve ısrarla plakasını değiştirmediği iddiası ortalığı karıştırdı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nce, il emniyet müdürlüklerine gönderilen genelge doğrultusunda "FG" harf grubu plaka kullanmak istemeyen araç sahiplerine başka harf gruplarından plaka verileceğini bildirmişti. Tüm illerde “FG” plakasını değiştirmek için başvurular alınmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü “FG” plakanın yasak olmadığını fakat değiştirmek isteyen vatandaşların ise istedikleri başka bir plaka ile değiştirebileceklerini duyurmuştu.

FETÖ ELEBAŞINI ÇAĞRIŞTIRIYOR

İl emniyet müdürlüklerine gönderilen genelgede, "Genel Müdürlüğümüze kamu kurumları ve vatandaşlardan gelen taleplerde, FETÖ elebaşısının adı ve soyadını çağrıştırdığı gerekçesiyle 'FG' harf grubu plakaların araç sahipleri tarafından alınmak istenilmediği ve tescili yapılan plakaların da değiştirilmesinin istenildiği bildirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Genelgede, Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 55. maddesinin "Tescil plaka numarası, Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenecek listelerdeki il kod numaraları, harf ve rakam gruplarından sıra esasına göre tahsis edilir." hükmünün yer aldığı ikinci fıkrasına atıfta bulunularak, hüküm gereğince yeni sıra numaralarını gösteren listelerin yayımlandığı, tescil plaka numarasının zorunlu olarak sıra esasına göre tahsis edileceği vurgulandı.

İSTEMEYENLERE YENİ PLAKA VERİLDİ

Bu kapsamda, "FG" harf grubu plakaların verilmeye devam edileceği ancak bahse konu harf grubu plakalarla ilgili olarak gerçek ve tüzel kişilerin müracaatlarında, bu harf grubundan plaka alınmak istenilmemesi veya bu harf grubundaki plakanın değiştirilmesi talepleri konusunda sıra esasına göre kişi veya kurumlara başka harf gruplarından plaka verileceği belirtilerek, konunun hassasiyetle takip edilerek, herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesi istendi.

ORDU İYİ PARTİ BAŞKANINI DEĞİŞTİRMEDİ

Ordu İyi Parti İl Başkanı Tevfik Karabulut’a ait olduğu iddia edilen, 52 FG 241 plakalı aracın İyi Parti’nin seçim propagandalarında kullanıldığı öğrenildi. Emniyet Müdürlüklerince araç sahiplerince istenildiği takdirde değiştirilmesi istenen “FG” harf grubu aracının plakasını değiştirmeyen Ordu İyi Parti İl Başkanı Tevfik Karabulut’a vatandaşlar tepki gösterdi. Ordulu vatandaşlar, Ordu İyi Parti İl Başkanı Tevfik Karabulut ile FETÖ elebaşı Fetullah Gülen arasındaki bağın araştırılması istendi.

Kaynak: GerçekTaraf.com

FETÖ Ordu İyi Parti Tevfik Karabulut
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert