Ordu'da yolsuzluk haberi yapan TV kanalı TV52 Zabıta ekipleri tarafından kapatıldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ordu'da yolsuzluk haberi yapan TV kanalı TV52 Zabıta ekipleri tarafından kapatıldı!
14.03.2018 09:45:32

 

Ordu'da yolsuzluk haberi yapan TV kanalı TV52 Zabıta ekipleri tarafından kapatıldı!

Ordu’da 25 yıldır yerel yayın yapan TV52 kanalı, Altınordu Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.

Altınordu Belediyesi Zabıta ekipleri, kanalın bürosunun bulunduğu binaya gitti. Ekipler, binadaki son iki katta imar ve yangın talimatı eksiklikleri olduğunu, bununla ilgili tebligatın da belediye tarafından daha önceden iletildiğini kaydetti. CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yapılan yolsuzluk haberlerinin kanalı hedef haline getirdiğini savundu.

"BASIN HİÇBİR ŞEKİLDE SUSTURULAMAZ"

Ordu'nun eski belediye başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Seyit Torun, BirGün'e yaptığı açıklamada meselenin diyalogla çözülebilir bir şey olduğunu söylerken, kanalın kendi başkanlık döneminde kendisine de muhalif yayın yaptığını hatırlattı. Her ne olursa olsun basının bu şekilde susturulmasının doğru olmadığını belirten Torun şöyle konuştu:

"Ruhsatla ilgili bir problemin olduğunu biliyorum. Kesin bir bilgi olmamakla beraber söylenene göre çatılarındaki ahşap kısmın çelik yapılmasıyla ilgili bir izin problemi yaşanmış. Ama bu kanalın kapısına kilit vurmak için yeterli bir sebep mi? Sanmıyorum. Biz belediye başkanıyken de aleyhimize yayın yaptılar. Sonuçta basın bu. Basının bu şekilde susturulmaya çalışılması doğru değil. Eğer ortada hukuksuz bir şey varsa süre verilir. Ve telafi edilmesi beklenir. Bu işler diyalogla çözülebilir şeyler. Basının bu şekilde susturulmaya çalışılmasını doğru bulmuyorum"

TV52 Yönetim Kurulu Başkanı İsa Akçay, eksikliklerin giderilmesi için kendilerine zaman tanınmadığını savundu. Televizyon yöneticilerinden gazeteci Akın Çiçek, 25 kişinin bu işten evine ekmek götürdüğünü, her çalışanın mağdur duruma düşeceğini söyledi.

Elektriklerin kesilmesiyle televizyon yayınları durdurulurken, binadakilerin dışarı çıkmasının ardından da belediye ekiplerince kapı mühürlendi.

Televizyon kanalının ekranında şu yazı yansıtıldı:

“TV52 Ordu stüdyolarının bulunduğu bina Ordu Büyükşehir Belediyesi talimatıyla binanın yasalara uygun olmadığı gerekçesiyle mühürlenmiştir. Uydu yayınlarımız kesilecektir, Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.”

Kaynak: Birgün.net

Altınordu Belediyesi Barış Yarkadaş Ordu TV52
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-03-14 Elimizde kazanılan mahkeme kararı var 2011 de kazandık yıkımı işgal edilip bar olan bahçelerimizde zabıtalar uygulamadı Geçen yılda öteki bahçeleri söküp bar yaparlar ken aradık zabıtralar geldi izledi yargıya verin yazısı yolladı kazandığımızı yıkmadılar a çıkda içenler naralar çalgılar gırıla Zabıtaların adaleti güçlüye değil galiba Allah'ın ada leti herkese oysa haklarımızı haram ediyoruz anamız ağlıyo Atakum denizevler 214 sok yarın cumanız mubarek olsun kutlayan bşkanlar cuma akşamı gelin
GALERİLER
Advert