Orman Düzeni -2-
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Orman Düzeni -2-
09.03.2020 17:00:10

 

Orman Düzeni -2-

Arvalap Adası inşa olunurken bir yandan da “Belirsizlik Ormanı” kuruluyordu. Orman Hayvanları bir araya gelerek daha önceleri yaşanan haksızlık ve zulümlerden sonuç çıkartarak “Birleşik Hayvanlar Cemiyeti”ni oluşturdular. Her hayvan grubunun oluşumda temsil hakkı olduğu deklare edildi.

Hayvan aleminin bütün üyelerinin doğal yapısındaki onuru ile eşit ve devredilemez haklarını tanımanın Arvalap Adası’nda özgürlük, adalet ve barışın temeli olduğunu kabul ettiler.

Hayvan haklarını göz ardı etmenin ve hor görmenin, hayvanlığın vicdanında infial uyandıran barbarca eylemlere yol açtığını ve hayvanların korku ve yoksunluktan kurtulması, konuşma ve inanma özgürlüğüne sahip olacağı bir adanın ve ormanın ortaya çıkmasının sıradan hayvanların en yüksek özlemi olarak ilan edildi.

Hayvanın zorbalık ve baskıya karşı son çare olarak başkaldırmak zorunda kalmaması için, hayvan haklarının hukukun egemenliğiyle korunmasının önemli olduğunu belirttiler.

Hayvanlar arasında dostça ilişkiler geliştirmenin önemli olduğu vurgulandı.

“Birleşmiş Hayvanlar” halklarının, “Birleşmiş Hayvanlar Kuruluş Belgesinde”, temel hayvan haklarına, her bir hayvanın onuruna ve değerine, dişi ve erkek hayvanların hak eşitliğine olan inançlarını teyit ettiklerini ve daha geniş özgürlük içinde toplumsal gelişme ve daha iyi bir yaşam düzeyini sağlamaya kararlı oldukları belirlendi.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert