Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Samsun Yatırımlarına Devam Ediyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Samsun Yatırımlarına Devam Ediyor
02.02.2018 12:07:12

 

Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Samsun Yatırımlarına Devam Ediyor

Ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Samsun’da özellikle su alanında yeni tesisler açarak vatandaşa hizmet vermeyi sürdürüyor.

Şehirlere içme suyu temin eden, zirai arazileri modern sulama tesisleri ile suya kavuşturan, insanımızı ve toprağımızı taşkın zararlarından koruyan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Samsun’a yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen projelerin uygulandığı Samsun’da 2017 yılında 24 adet tesis hizmete açıldı.

1 Ocak - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Samsun’da 2 adet baraj, 2 adet sulama tesisi ile

20 adet taşkın koruma tesisini hizmete açan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu tesisler için

103 milyon TL tutarında harcama yaptı.

Tamamlanan baraj ve sulama tesisleri ile 5.600 dekar zirai araziyi suya kavuşturan Bakanlık, bu tesislerle ülke ekonomisine de yıllık 1 milyon 600 bin TL katkı sağlamayı hedefliyor. Ayrıca hizmete açılan taşkın koruma tesisleriyle Terme Sakarlı ve Evci Dereleri başta olmak üzere toplam 12 köy, 10 mahalle ve 40 dekar zirai arazi taşkın zararlarından korunacak.

 “Samsun’da Büyük Yatırımlara İmza Attık”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Samsun’da büyük yatırımlara imza attıklarını kaydederek şunları söyledi:

“Bakanlık olarak hangi şehrimizin neye ihtiyacı varsa belli bir planlama çerçevesinde yatırım yapmaya ve bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Samsun’da sadece geçtiğimiz yıl 24 adet tesisi hizmete açtık. Burada hâlihazırda devam eden projelerimiz var. Bu projelerle zirai arazilerimizi suya kavuşturmaya, vatandaşlarımızı ve toprağımızı muhtemel taşkın zararlarından korumaya devam edeceğiz.”

Samsun Devlet Su İşleri Orman ve Su İşleri Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER