Osman Genç: 16 Nisan'da Kazanan Türkiye Olacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Osman Genç: 16 Nisan'da Kazanan Türkiye Olacak
10.04.2017 15:53:25

 

Osman Genç: 16 Nisan'da Kazanan Türkiye Olacak

Canik'in Yavuzselim Mahallesi'nde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in katıldığı mitingde, mahalle sakinleri coşkularıyla 16 Nisan'a mesaj gönderirken, Bakan Kılıç ve Başkan Genç, 16 Nisan'da güçlü 'Evet'le kazananın Türkiye olacağını söyledi.

Yavuzselim Mahallesi sakinleri Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i coşkuyla karşıladı. Ellerinde Türk bayrakları ile mahallelerine gelen Bakan Kılıç, İl Başkanı Muharrem Göksel ve Başkan Genç'e sevgi gösterisinde bulunan mahalle sakinleri, hep bir ağızdan 'Evet' diyerek 16 Nisan'a da mesaj gönderdi. AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ve AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler'in de katıldığı mitingde konuşan Bakan Kılıç ve Başkan Genç, 16 Nisan'da sandıktan çıkacak güçlü 'Evet' ile Türkiye'nin kazanacağını söyledi. 

'ETKİN YÖNETİM MODELİ'

Mitingde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, Türkiye’nin önünü açacağını ve ülkeyi güçlü bir devlet haline getireceğini belirten Başkan Osman Genç, "Yeni sistemle birlikte hızlı karar alan, hızlı icraat ve reform yapan, etkin bir yönetim modeli oluşacak. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayan, gelişmelere ayak uyduran, tüm kurumların, belediyelerimizin daha hızlı çalışmasını sağlayan bir işleyiş hakim olacak. Öncü ülke olma hedefimiz, yeni yönetim sistemimizle birlikte daha kısa sürede gerçekleşecek. İşte bu nedenledir ki aziz milletimizin istikbali için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni, 'Evet'in bu topraklar ve İslam dünyası için ne denli önemli olduğunu vatandaşlarımıza sürekli anlatıyoruz" dedi.

'YA HÜRRİYET, YA VESAYET'

Büyük Devlet olma vizyonunun en başta yerelden başlayacağını ifade eden Başkan Genç, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çizdiği ufukla ülkemiz son 14 yılda hızlı bir gelişim ve dönüşüm göstermiştir. Ancak bu yetmez. Türkiye'nin çok daha hızlı ilerlemesi gerekiyor. Önümüzde iki tercih var. Biri hürriyet, diğeri de vesayet. İnşallah hürriyet için, istikbalimiz için 'Evet' diyeceğiz. Bugün bu sorumlulukları yerine getirme, ekmeğini yediğimiz bu topraklara sahip çıkma ve devletimize olan vefa borcumuzu bir kez daha ödeme vaktidir. Bu borcu Çanakkale’de ödedik, Dumlupınar'da ödedik, İstiklal Harbi'nde ödedik, 15 Temmuz'da ödedik, nasip olursa bir kez daha 16 Nisan'da da ödeyeceğiz" diye konuştu.

'KİŞİLER İÇİN DEĞİL, ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN'

Milletvekili seçilme yaşının 18'e düşürülmesine de değinen Başkan Osman Genç, "Afişlerinde çocuk resmi kullanıp, gençlerimize güveniyoruz diyenler, gençlerin Meclis'e girmesine karşı. Yeni sistemle birlikte seçme hakkına sahip olan 18- 25 yaş grubu gençlerimiz artık seçilme hakkına da sahip olacak. Bu sistem kişiler için değil, ülkenin geleceği için önemli. Kim Cumhurbaşkanı olursa olsun, sistem hayata geçirildikten sonra ülkenin önü liderle değil, sistemle açılacak. Bunun için referanduma gidiyoruz. Bundan böyle her 5 yılda bir hem vekilleri, hem de Cumhurbaşkanını seçeceğiz. Cumhurbaşkanı kanunların verdiği yetki ile ülkeyi yönetecek” şeklinde konuştu.

'ERDOĞAN'A SAHİP ÇIKACAĞIZ'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da, yaptığı konuşmada 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunun Türkiye'nin geleceği için çok önemli olduğuna işaret ederek, "16 nisan günü sandıklara sahip çıkacağız. Sandıkta güçlü bir evet diyeceğiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkacağız, onu güçlü kılacağız" ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç ve Başkan Genç, mitingin ardından Samsun Roman Dernekleri Federasyonu'nu ziyaret etti. Burada roman gençler, çaldıkları müziklerle keyifli anlar yaşattı.

Yavuzselim Mahallesi'nde gerçekleştirilen coşkulu mitinge Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in yanısıra, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti İlçe Başkanı Ercan Eler, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç, meclis üyeleri, Yavuzselim Mahallesi Muhtarı Selim Gökçen de katıldı.

Osman Genç Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert