Osman Genç, Herkes Milli Düşünmek Zorunda
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Osman Genç, Herkes Milli Düşünmek Zorunda
20.12.2016 08:58:06

 

Osman Genç, Herkes Milli Düşünmek Zorunda

Canikli kadınlarla biraraya gelen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Milli Seferberlik" çağrısını hatırlatarak, "Bu vatan, bu bayrak için herkes milli düşünmek ve ona göre çalışmak zorundadır" dedi.

Samsun Haber - Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kuzey Yıldızı Hatice Hanım Konağı'nı ziyaret ederek, kursiyer bayanlarla biraraya geldi. Canik Belediyesi tarafından yaptırılan hanımlar konağında el işi, dikiş nakış, iğne oyası, kuaförlük, enstrüman ve Kur'an-ı Kerim kursları gören bayanlarla sohbet eden Başkan Genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Seferberlik çağrısına dikkat çekti. Genç, "İster evde anne olsun, ister öğretmen, ister belediye başkanı, bu vatan, bu bayrak için herkes milli düşünmek ve ona göre çalışmak zorundadır" dedi.

'ÜLKEMİZİN YANINDA DURALIM'

Türkiye'nin 2023 hedeflerine hızla ilerlerken önemli bir süreçten geçtiğine vurgu yapan Başkan Genç, "Türkiye'mizin yükselişini hazmedemeyen iç ve dış güçler, gerek Cumhurbaşkanımız, gerekse ülkemiz üzerinden çeşitli oyunlara başvuruyorlar. Ancak asla başaramayacaklar. Bunu 15 Temmuz'da da gördüler. Cumhurbaşkanımız Milli Seferberlik ilan etti. Hep birlikte ülkemizin yanında duralım. Ben, vatansever herkesin bu çağrıya katılacağını düşünüyorum. Artık, ülkemiz üzerinde yürütülen bütün operasyonlara; birlik içinde karşı koyma zamanıdır" diye konuştu.

'KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK'

Canik Belediyesi olarak kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını da belirten Başkan Osman Genç, "Kadınlara en çok önem veren ve yatırım yapan belediye Canik Belediyesi'dir. Gerek aile okullarımız ve kurs merkezlerimiz, gerekse hanım konaklarımız, kadınlarımızın sosyalleşmesini, ekonomik olarak iyileşmelerini, kendilerini geliştirmelerini sağlıyor. Çeşitli noktalarda yaptığımız eğitim, kültür, spor tesislerimizde binlerce kadınımız yararlanıyor. Kadınlarımızı daha aktif ve bilinçli görmek, bizleri mutlu ediyor. Çünkü toplumu şekillendiren anneler, yani kadınlardır. Bu manada mutlu bir şehir için kadınlarımıza her zaman özel önem veriyoruz" şeklinde konuştu.

Bayanları da dinleyen Başkan Genç, Hatice Hanım Konağı'nda yer alan atölyeleri de gezerek, kursiyer bayanların çalışmalarını inceledi.

Osman Genç Canik Belediyesi Milli Seferberlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert