Advert
Osman Genç: Kalkınmanın temel unsuru eğitim
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Osman Genç: Kalkınmanın temel unsuru eğitim
18.09.2017 10:21:28

 

Osman Genç: Kalkınmanın temel unsuru eğitim

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bir ülkenin en büyük zenginlik kaynağının yetişmiş insan gücü olduğunu belirterek, kalkınmanın temel unsurunun eğitim olduğunu söyledi.

Başkan Osman Genç, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, eğitimin önemine dikkat çeken Başkan Genç, çocukların yarınların değeri olduğunu belirterek, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı olması temennisinde bulundu. Bir ülkenin en büyük zenginlik kaynağının yetişmiş insan gücü olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, kalkınmanın temel unsurunun eğitim olduğunu söyledi.

‘CANİK’TE EĞİTİM ALTYAPISI TAMAM’

Eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Canik'te eğitim alt yapısı sorununu çözdük. Eğitim yuvası sayısını 7'den 27'ye çıkardık. Bunların ötesinde çocuk ve gençlerimiz için onları daha donanımlı bireyler haline getirecek eğitim, kültür, sanat ve spor yatırımları yaptık. Çocuklarımız artık fiziki şartları iyileştirilmiş, teknolojik eğitim yuvalarında geleceğe hazırlanıyor. Yavrularımızın kaliteli ve sevgi dolu bir eğitimle, geleceğe adım atarken her daim ellerinden tutacağız” dedi.

‘GELECEK EĞİTİMDEN GEÇER’

Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye'nin yolunun eğitimden geçtiğine işaret eden Başkan Genç, “Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, milli ve manevi değerlere sahip, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Çocuklarımızdan isteğimiz, başarılı, bilgili, donanımlı bireyler olarak yetişmeleri. Bu vesileyle tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin yeni eğitim–öğretim yılını en içten dileklerimle kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl dilerim" ifadelerini kullandı.

Osman Genç Eğitim samsun 2017-2018 eğitim-öğretim yılı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert