Advert
Osman Genç: Musul Ve Kerkük Halkının Yanındayız
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Osman Genç: Musul Ve Kerkük Halkının Yanındayız
29.09.2017 12:05:47

 

Osman Genç: Musul Ve Kerkük Halkının Yanındayız

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Devletimiz her fırsatta ülkemizin gelişimini engellemeye çalışan dış güçler şimdide bir referandum uygulaması uygulamak istemiştir. Milletimiz bu oyunun farkındadır ve devletimiz bununla baş edecek kadar kudretlidir” dedi.

'DIŞ GÜÇLER YENİ OYUN PEŞİNDE’

Kuzey Irak'ta IKBY referandumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Osman Genç, "Her fırsatta ülkemizin gelişimini engellemeye çalışan dış güçler şimdi de Kuzey Irak’ta bir referandum uygulamak istemiştir. Bunun ülkemize karşı bir oyun olduğuna inanıyoruz. Milletimiz bunun farkındadır ve devletimiz bununla başedecek kudrettedir. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Bunun karşılığını da vereceğimize inanıyorum. Sayın cumhurbaşkanımızın kararlı tutumu da bunu göstermiştir” dedi.

'İLK KEZ GÖRMÜYORUZ'

Musul ve Kerkük’le tarihi bağların olduğuna da işaret eden Başkan Genç, “Bu oyunları ilk kez görmüyoruz. Tarih boyunca Türkiye’nin her atılımında bu tür oyunlar oynanmaktadır. Bunun insanlarımızı rahatsız ettiğini biliyoruz. Tepkimizi de dile getirmeliyiz. Bizim gönlümüz oradaki soydaşlarımızla beraber. Gerekli cevapları sayın cumhurbaşkanımız vermiştir. İnanıyorum ki Türkiye olarak Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde bu oyunlara karşı gereken yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

Osman Genç referandum Kuzey Irak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert