Osman Genç, Ülke Olarak Manevi Dirilişi Sağlamalıyız
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Osman Genç, Ülke Olarak Manevi Dirilişi Sağlamalıyız
03.01.2017 17:00:05

 

Osman Genç, Ülke Olarak Manevi Dirilişi Sağlamalıyız

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Ülke ve Müslümanlar olarak dünyada hak ettiğimiz yere gelebilmek, arzu ettiğimiz seviyeyi elde etmek için dinimizi, tarihimizi iyi öğrenmeliyiz. Sosyal ve ekonomik dirilişin yanısıra manevi dirilişi de sağlamalıyız" dedi.

Fatih İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Zekeriya Özkan ve öğrencileri, Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti. Okul Müdürü Özkan ve öğrencilerle sohbet eden Başkan Osman Genç, Türkiye'nin, hedeflerine ulaşabilmesi için sosyal ve ekonomik dirilişin yanısıra manevi dirilişi de sağlaması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Genç, "Ülke ve Müslümanlar olarak dünyada hak ettiğimiz yere gelebilmek, arzu ettiğimiz seviyeyi elde etmek için dinimizi, tarihimizi iyi öğrenmeliyiz" dedi.

'FİKİR VE GÖNÜL DÜNYASI DOLU GENÇLİK'

Türkiye'nin sadece bu milletin değil, aynı zamanda tüm ümmetin de umudu olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Türk gençliği, bir dönem inancından, tarihinden, kültüründen uzak bir nesil olarak yetiştirildi. Ancak şimdi gençlerimize düşen çok okuyarak ve çok çalışarak varlığımıza ve geleceğimize sahip çıkmaktır. Gençlerimizin fikir ve gönül dünyaları her alanda dolu olmalı. İster Bu ülkenin geleceği olan gençlerimiz, ister dini ilimler, ister fen, matematik, sosyal bilimler, kültür, sanat, isterse siyaset olsun en tepeye çıkmak için gayret göstermelidir" diye konuştu.

'DİNİMİZİ VE TARİHİMİZİ İYİ ÖĞRENMELİYİZ'

Türkiye'nin hedeflerine ulaşabilmesi için sosyal ve ekonomik dirilişin yanısıra manevi dirilişinin de önemli olduğuna vurgu yapan Genç, "Canik Belediyesi olarak yaptığımız eğitim yatırımları ile amacımız, ahlaki ve manevi boyutunun yanında, sosyal bilimler, fen ve matematik bilimleri alanlarında yetişmiş insan gücü kazandırmaktır. Her bir gencimiz, günümüzün birer Ali Kuşçu'su, Farabi'si, İbn-i Haldun'u, İbn-i Sina'sı, Harezmi'si olmak için gayret göstermelidir. Ülke ve Müslümanlar olarak dünyada hak ettiğimiz yere gelebilmek, arzu ettiğimiz seviyeyi elde etmek için dinimizi, tarihimizi iyi öğrenmeliyiz. Gençlerimizden isteğim ve beklentim bu" şeklinde konuştu.

'GÜÇLÜ GENÇLİK, GÜÇLÜ ÜLKE'

Gençlere güvendiklerini de dile getiren Başkan Genç, şunları söyledi: "Hükümetimiz ve biz gençlerimiz için en büyük yatırımı eğitime yapıyoruz. Eğitime bugüne kadar 38 milyon liralık yatırım yaptık. Fatih İmam-Hatip Ortaokulumuzu da ek bina yaparak büyütüyoruz. Bizler fiziki olarak şartları düzeltiyoruz. Artık bundan sonra görev gençlerimize düşüyor. Çünkü gençlerimiz ne kadar donanımlı ve güçlü olursa, ülkemiz de o kadar güçlü olur. Parolamız, Oku, Düşün, Uygula, Neticelendir. Türkiye'miz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine koşarken, gençlerimiz de bu anlayışla ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmalıdır."

GENÇ'E, EĞİTİME KATKI TEŞEKKÜRÜ

Fatih İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Zekeriya Özkan da, okullarına ve eğitime verdiği destekten dolayı Başkan Osman Genç'e teşekkür etti. Özkan, "Canik'te bulunan bir okul olarak çok şanslıyız. Bir belediye başkanı olarak asıl sorumluluğunuz olmamasına rağmen bu zamana kadar eğitime çok büyük katkılarda bulundunuz ve okulumuzda da önemli yatırımlara imza attınız. Bu nedenle okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum" dedi.

Ziyaretin sonunda okul öğrencileri de, okullarına yaptığı katkılardan dolayı Başkan Genç'e hediye verdi.

Osman Genç Türk gençliği Fatih İmam-Hatip Ortaokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert