Otobüste Necip Fazıl Şiirleri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Otobüste Necip Fazıl Şiirleri
30.04.2017 11:12:46

 

Otobüste Necip Fazıl Şiirleri

Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Harun Aydın, Yozgat’ta Necip Fazıl Kısakürek’in daha iyi anlatmak amacıyla bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Yozgat Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Harun Aydın  tarafından  düzenlenen etkinlik çerçevesinde Necip Fazıl Kısakürek’in söz ve şiirlerinden oluşan bölümlerin yer aldığı afişler, toplu taşıma araçlarının koltuklarına yapıştırıldı.

Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Harun Aydın, Yozgat’ta Necip Fazıl Kısakürek’in daha iyi anlatmak amacıyla bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Yozgat merkezde 39 toplu aracının bulunduğunu ve 4’er adet afiş yapıştırdıklarını dile getiren Aydın, “Yozgat’ta Necip Fazıl Yılı kapsamında bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi. Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak okul içerisinde bir dizi program gerçekleştirdik. Necip Fazıl’ın şiirlerini geniş kitleye ulaştırmak ve Necip Fazıl’ı en iyi şekilde anlatmak için şiir ve sözlerinden oluşan afişler hazırladık. Şehir içi toplu taşıma araçlarının koltuklarına yapıştırdık. Yolculuk yapan vatandaşların şiirlerini ve sözlerini okuyarak, Necip Fazıl’ı tanımalarına imkan hazırladık” dedi.

Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cafer Akbaba, Necip Fazıl yılı etkinlerine devam edeceklerini kaydetti. Akbaba, öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı çalışma kapsamında toplu taşıma araçlarının yararlandıklarını dile getiren Akbaba, kendilerine yardımcı olan Bozok Şehiriçi Dolmuşçular ve Otobüsçüler Kooperatifi yönetimine ve otobüs şoförlerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

yozgatcamlik.com

 

yozgat nfk otobüs şiir necip fazıl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER