Otomatik Kepenk Sistemleri ve Çeşitleri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Otomatik Kepenk Sistemleri ve Çeşitleri
08.09.2018 17:15:25

 

Otomatik Kepenk Sistemleri ve Çeşitleri

Eski tarz kepenklerin aksine otomatik kepenkler, duvara monte edilmiş bir uzaktan kumanda veya bir düğme/anahtar yardımıyla elle kontrol edilen kepenk sistemleridir.

Otomatik kepenkler, güvenlik ve dekoratif görünüm sağladığından, kapıları veya pencereleri kapatmak için tercih edilen ve özellikle ofiste kullanılan otomasyon sistemine sahip kepenklerdir. Eski tarz otomatik kepenk çeşitleri demir veya sac malzemelerden yapılmış ahşap kanatlar kapaklar şeklinde kullanılmıştır.

Eski tarz kepenklerin aksine otomatik kepenkler, duvara monte edilmiş bir uzaktan kumanda veya bir düğme/anahtar yardımıyla elle kontrol edilen kepenk sistemleridir. Yani onları açmak ve kapatmak için fiziksel kuvvet uygulamaya gerek yoktur. Bu nedenle, bu işlemler sırasında kaza olasılığını ortadan kaldırmanın yanı sıra, eski tarz kepenklerden çok daha kullanışlıdırlar.

Diğer avantajlar arasında imalatta kullanılan malzemelerin kullanımı ve farklı renk seçeneklerinin veya tasarımların kullanılması sayılabilir. Alüminyum, çelik ve galvanizli gibi hammaddeleri kullanarak üretilen otomatik kepenkler zarif bir görünüm sunar. Elbette, kapı, pencere veya garaj kapısının büyüklüğüne bağlı olarak farklı boyutlarda üretilebilir / kullanılabilirler ve kişisel tercihlere göre farklı renklerde boyanabilirler. Uzun ömürlülüğüne ek olarak, kullandıkları malzeme ve sistemler sayesinde de yüksek düzeyde güvenlik sağlamanın yanı sıra, iş yerleri veya ev sahiplerinin beklentilerini de maksimum düzeyde karşılarlar.

Otomatik Kepenk Çeşitleri Nelerdir?

Bu tür otomatik kepenk çeşitleri için genelleme yapmak doğru olmayabilir. Piyasadaki otomatik kepenkler kullanıldığı yere göre, elektrik veya motor, kullandıkları motorların markalarına göre farklı modellere göre tercih edilmektedirler. Bununla birlikte, kullandıkları yerler ve kullandıkları güç açısından onları farklı tiplere ayırmak mümkün olabilir.

Bu ayrı tip modellerin isimlerini sırasıyla belirtelim. Galvanizli çelik kepenk, Poliüretan dolgulu alüminyum, Ekstrüzyon alüminyum, Pencereli ekstrüzyon alüminyum ve Poliüretan dolgulu galvanizli çelik kepenk olmak üzere 5 çeşit bulunmaktadır. Ayrıca yapı ve alana göre çeşitlilik göstermektedir. Merak eden ürün detaylarını ve özellikleri öğrenmek isterseniz ilgili linkten (https://www.fenestra.com.tr/otomatik-kepenk/) inceleyebilirler.

Güç Kaynağı Açısından Otomatik Kepenk Çeşitleri Nelerdir?

Güç Seçenekleri açısından otomatik kepenkler, elektrikli otomatik kepenkler ve motorlu otomatik kepenkler iki başlıkta incelenebilir.

Elektrikli Otomatik Kepenkler

Çalışma sistemleri açısından, motorlu otomatik kepenkler arasında bir fark yoktur. Sadece, çalışması için gereken enerji kaynağı farklıdır. Tüm otomatik kepenklerde olduğu gibi, genellikle açık havada kullanılırlar.

Motor Otomatik Kepenkler

Motor otomatik kepenk sistemlerinin özelliklerinin, güç alma sistemleri dışında elektrikli kepenkler ile aynı olduğu söylenebilir. Çalışma sistemlerinde bazı farklılıklar olmasına rağmen, bu farklılıklar çok önemli değildir. Kısacası, Elektrikli otomatik kepenklerin sahip oldukları tüm özelliklere sahip olduğu ve onlarla aynı avantajlara sahip olduğu söylenebilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN: https://www.fenestra.com.tr/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert