Advert
Oy kullanırken dikkat! Bunu sakın yapmayın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Oy kullanırken dikkat! Bunu sakın yapmayın!
11.04.2017 13:53:28

 

Oy kullanırken dikkat! Bunu sakın yapmayın!

Referandum boyunca türlü yalanlarla “evet”in önünü kesmeye çalışanlar şimdi de oyların geçersiz sayılması için akıl almaz sahtekârlıklara başvuruyorlar.

Sosyal medya platformlarında sahte hesaplar açarak, evet oyu verecekmiş gibi davranıp vatandaşı kasten yanlış yönlendiriyorlar. Tek dertleri “evet” oylarının geçersiz sayılması…

16 Nisan 2017'de yapılacak Anayasa Değişikliği Referandumu için geri sayım sürüyor. Referandumda 50 milyondan fazla vatandaş oy kullanacak. Oy kullanacak vatandaşların, oylarının geçersiz sayılmaması için dikkat etmeleri gerekiyor. Zira her seçimde yapılan hatalar nedeniyle pek çok oy iptal ediliyor.

HEDEF EVET OYLARININ GEÇERSİZ OLMASI

Son dönemde “evet” oylarının önünü kesmek için türlü yalanlara başvuranlar, şimdi de gözlerini oy pusulalarına dikmiş durumdalar. Kendilerini “evetçi” olarak gösterip, açtıkları sahte hesaplardan her türlü yalanı servis ediyorlar. Vatandaşı özellikle yanlış yönlendiriyorlar. Kasıtlı olarak yapılan bu sahtekârlığın tek amacı var: Evet oylarını geçersiz hale getirmek…

Özellikle “evet” oyu kullandıktan sonra “hayır” kısmına çarpı atılması yönündeki yönlendirmeler, bu sahtekârların en çok başvurduğu yöntem. Oysa oy pusulasının üzerine bir şey yazılması ya da çizilmesi durumunda oyunuz iptal edilecektir. Oyunuzun geçersiz sayılmaması için dikkatli olun! Zira tüm argümanını yalanlara dayandıran bu zihniyet, sahtekârlıkta sınır tanımıyor. 

Sosyal medya Referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert