Özel Eğitime Muhtaç Çocuğu Olan Ailelere Seminer
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Özel Eğitime Muhtaç Çocuğu Olan Ailelere Seminer
12.04.2018 14:33:04

 

Özel Eğitime Muhtaç Çocuğu Olan Ailelere Seminer

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsünde bulunan 4-14 yaş arası Orta-Ağır düzeyde zihinsel yetersizliğe sahip Altınkum Özel Eğitim Uygulama Merkezi velilerini bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla aile eğitim seminerlerine devam ediliyor.

Bu kapsamda, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gelişimsel Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü(OGEM) ve OMÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serpil ALPTEKİN tarafından velilere “Zihin Engelli Çocuklarda Olumlu Davranış Geliştirme” konulu bir seminer  verildi.

Velilerin de soruları ile katkı sağladıkları seminerde özel eğitim alan çocukların istenmeyen davranışlarından kurtulma ve olumlu davranışları kazanmalarında anne-babaların neler yapabileceği anlatıldı. Velilerin çocuklarını ilkönce yakından tanıyarak olumlu davranışlarını pekiştirmeleri gerektiğini belirten ALPTEKİN, olumsuz davranışlar karşısında  ise tutarlı ve kararlı olunması gerektiğini söyledi.

Altınkum Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü M.İrfan YETİK; OMÜ Öğretim Üyesi  Doç. Dr. Serpil ALPTEKİN’e teşekkür ederek amaçlarının özel çocukların eğitimleri için okul-veli iş birliğini artırmak olduğunu ifade etti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert