Öztürk’ün ‘Dolarını Boz, Metro biletini al’ kampanyası Yabancı Basında Geniş Yer Buldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Öztürk’ün ‘Dolarını Boz, Metro biletini al’ kampanyası Yabancı Basında Geniş Yer Buldu
08.12.2016 14:23:41

 

Öztürk’ün ‘Dolarını Boz, Metro biletini al’ kampanyası Yabancı Basında Geniş Yer Buldu

Doların artışının hızla devam etmesi üzerine sosyal medyada başlatılan “Dövizini Türkiye İçin Boz” kampanyasına destek veren Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, 500 dolar bozduran herkese 1 bilet hediye edeceğini söylemişti.

Biletlerin dağıtılmaya başlamasıyla birlikte Öztürk’ün destek çağrısı yabancı basında da geniş yer buldu. The Times konu ile ilgili haberinde kampanyaya yer verirken, Al Jazeera televizyonu da İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda yaptığı haberde  dolarını bozduran ve makbuzunu getirerek bedava Metro Turizm biletini alan yolcuların görüntülerini yayınladı. 

Geçtiğimiz hafta sosyal medyada başlatılan ve tüm Türkiye’ye çığ gibi yayılan “Dövizini Türkiye için Boz” kampanyasına İşadamı, Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk de tam destek vermiş, tüm halkı ve işadamlarını her bedeli ödemek pahasına dolarlarını bozdurarak devlet ile kenetlenmeye davet etmişti.

Bu destek çağrı üzerine Öztürk, kendi şirketlerinde de dolar bozduranlara yönelik çeşitli kampanyalar başlattı. Öztürk özellikle Türkiye’nin her yerine milyonlarca yolcu taşıyan Metro Turizm’den 500 dolar bozduran herkese 1 bilet hediye edeceğini duyurdu.

Yoğun ilgi gören kampanyada 500 Dolar bozdurarak verilen telefon numarasına resmi makbuzu faks çeken herkese istediği şehre Metro Turizm otobüs bileti hediye ediliyor.

Kampanya hem yerli hem de yabancı birçok medya kuruluşunda da geniş yer buldu.  Önemli haber kanallarından Al Jazeera Büyük İstanbul Otogarı’ndaki Metro Turizm yazıhanelerini gezerek konu ile ilgili bilgi aldı. Yapılan haberde Erdoğan’ın çağrısı üzerine Türklerin, ‘artan dolara cevap verdiği’ belirtildi. Görüntülerde dolarını bozdurarak makbuzunu getiren yolcuların bedava Metro Turizm biletini alması da gösterildi. 

İngiltere’nin köklü haber kuruluşu The Times de internet sitesinde yayınladığı haberde Metro Turizm’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına ilk yanıt veren şirketlerden biri olduğunu ve dolarını bozduranlara otobüs bileti hediye edildiğini belirtti. 

Galip Öztürk Metro Holding
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert