PAKET, TÜRKİYE'NİN 2023 HEDEFLERİNE ULAŞMASINA YENİ BİR İVME KATACAK
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
PAKET, TÜRKİYE'NİN 2023 HEDEFLERİNE ULAŞMASINA YENİ BİR İVME KATACAK
01.10.2013 09:34:45

 

PAKET, TÜRKİYE'NİN 2023 HEDEFLERİNE ULAŞMASINA YENİ BİR İVME KATACAK

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasına yeni bir ivme katacağını vurguladı.


               
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasına yeni bir ivme katacağını vurguladı. Yeni Demokratikleşme Paketi'nin Türkiye'nin demokrasi anlayışına yeni bir ruh getireceğini vurgulayan Büyükekşi, paketin siyasi partilerin daha rahat örgütlenmelerinin önünü açacağına, yeni seçim sistemi ile birlikte seçimlerin halkın tercihlerinin daha fazla yansıtılmasını sağlayacağına inandıklarını belirtti.
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı yazılı açıklamada, yeni Demokratikleşme Paketi'ni değerlendirdi. TİM olarak, çözüm sürecine başından beri destek verdiklerini vurgulayan Büyükekşi şunları kaydetti:

"Çözüm sürecinin bu toprakların barındırdığı bereketi ve sosyoekonomik potansiyeli açığa çıkaracağını ifade etmiştik. Şimdi aynı düşüncelerimizi,yeni demokratikleşme paketi için de tekrarlıyoruz. Bu paketin, Türkiye için yeni bir kilometre taşı olacağına inanıyoruz. Türkiye son 10 yılda, çok geniş demokratikleşme adımlarını attı. Aynı zamanda hem ihracatta hem büyümede büyük başarılar yakaladı. Türkiye'nin ekonomide kaydettiği atılımların demokratikleşmeyle ile paralellik arz etmesi bir tesadüf değildir. Çünkü demokratik ortamın genişlemesi, ekonominin gelişmesi için önemli bir fırsat sağlıyor. Dolayısıyla yeni demokrasi paketinin de, 2023 yılındaki 500 milyar dolar ihracat hedefimize ulaşma yolunda Türk iş ve sanayi dünyasına, büyük ivme kazandıracağına inanıyoruz."
 
-"DEMOKRASİ ANLAYIŞINA YENİ BİR RUH GETİRECEK"-
 
Her zaman Türkiye'nin gücüne, Türkiye'nin dinamizmine inandıklarını ifade eden Büyükekşi, daha ileri gitmek için azim, kararlılık ve motivasyonun bulunduğunu vurguladı. Büyükekşi, Başbakanın açıkladığı yeni Demokratikleşme Paketi'nin de Türkiye'nin demokrasi anlayışına yeni bir ruh getireceğine, siyasi partilerin daha rahat örgütlenmelerinin önünü açacağına, yeni seçim sistemi ile birlikte seçimlerin halkın tercihlerinin daha fazla yansıtılmasını sağlayacağına inandıklarını belirtti. Büyükekşi, "Bu paketin Türkiye'nin yeni reform sürecinin başlangıcını temsil etmesini diliyor, aynı şekilde yeni Anayasa çalışmalarını da hızlandırmasını bekliyoruz. Türkiye'ye, Türkiye milletine ve Türkiye'nin ekonomi camiasına hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.
ANKA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert